Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Občinski program varnosti


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.04.2013      14:46
A A

Občinski program varnosti


Problema varnosti se večinoma zavemo šele takrat, ko se ne čutimo več varni. V skladu z zakonodajo Občinski svet vsako leto obravnava Občinski program varnosti, ki je temeljni strateški dokument trajne narave, v katerem so opredeljena izhodišča za zagotavljanje varnega in kvalitetnega življenja prebivalcev občine Vojnik.


Seja Občinskega sveta, na kateri se je obravnaval program varnosti.
Seja Občinskega sveta, na kateri se je obravnaval program varnosti.
Deli:

Namen Občinskega programa varnosti občine Vojnik je določiti enotne kriterije za zagotavljanje varnosti in opredeliti ukrepe, ki zagotavljajo javno varnost na območju občine. Občinski svet poda oceno uresničevanja zapisanih nalog in sprejme nove usmeritve za naslednje enoletno obdobje in z novimi konkretnejšimi vsebinami glede vrste in obsega nalog občinskih redarjev. Pri pripravi Občinskega programa varnosti sodeluje več organov: Policijska postaja Celje, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Vojnik, Medobčinski inšpektorat in redarstvo ter Občinski svet.

 

 Tabele - priloga

 

CILJI OBČINSKEGA PROGRAMA VARNOSTI OBČINE VOJNIK

 

V letu 2013 je osnovni cilj Občinskega programa varnosti Občine Vojnik vzdrževati oziroma zagotoviti še boljše stanje javne varnosti oziroma javnega reda in miru.

 

Strateški cilj je krovni cilj za zagotavljanje varnosti v občini z Medobčinskim inšpektoratom in redarstvom v sodelovanju s policijo. Njegova vsebina izhaja iz nacionalne varnostne politike, iz zakonskih določil, iz nacionalnih programov varnosti, iz sprejetega občinskega programa varnosti in iz splošnih varnostnih potreb, ki so prisotne v občini Vojnik.

 

 

 

Ukrepi za doseganje cilja:

a) upoštevanje pravnih predpisov, ki na nacionalni in lokalni ravni urejajo varnost cestnega prometa, javnega reda in miru ter naravne in kulturne dediščine;

b) upoštevanje programskih usmeritev Ministrstva za infrastrukturo in prostor glede varnosti v cestnem prometu, Ministrstva za notranje zadeve in Policije glede varnosti v cestnem prometu, varnosti javnega reda in miru, preprečevanja kriminalnih pojavov ter varovanja ljudi in premoženja;

c) izvajanje operativnih ciljev: varnost cestnega prometa, varstvo javnega rada in miru, varnost občinskih javnih poti in rekreacijskih površin, pretočnost intervencijskih poti, varnost zgradb in drugih objektov naravne in kulturne dediščine in varstvo okolja.

d) preprečevanje prekrškov in kaznivih dejanj;

e) obvladovanje varnostnih tveganj;

f) zmanjševanje posledic (škod in izgub) nastalih zaradi izrednih dogodkov kot so naravne nesreče, prometne nesreče, onesnaževanje okolja, poškodovanje javnih zgradb ter poškodovanje objektov s statusom naravne in kulturne dediščine;

g) uvajanje standardov kakovosti varovanja ljudi, premoženja, javnega prostora, javnih zgradb, okolja ter naravne in kulturne dediščine;

h) vzpodbujanje in podpiranje vzgojnih in izobraževalnih programov v šolah, ki se navezujejo na varnost v cestnem prometu, javni red in mir, preprečevanje uporabe nedovoljenih drog ipd.;

i) vzpostavitev strokovnega izobraževanja občinskih redarjev, ki bo omogočalo pridobitev potrebnih znanj, spretnosti in kompetenc za profesionalno izvajanje pristojnosti redarske službe in pooblastil redarjev kot pooblaščenih uradnih oseb.

Povzela: Mojca Skale
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
tabele.docx
11677_tabele.docx (18,08 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.