Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
9°C | 22°C
petek, 26.05.2017
7°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
7°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 29°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Občina Vojnik – prijazna za vse občane


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.08.2015      13:55
A A

Občina Vojnik – prijazna za vse občane


Načrt za uresničevanje aktivnosti v Občini Vojnik v okviru projekta »Občina po meri invalidov« se pridno uresničuje. Zveza delovnih invalidov Slovenije je projekt »Občina po meri invalidov« oblikovala z namenom, da bi še v večji meri spodbudila lokalne skupnosti k načrtnim in trajnim aktivnostim za doseganje večje kvalitete življenja invalidov v njihovem okolju, za socialno vključenost invalidov in njihovo sodelovanje v družbenem življenju kraja pa tudi k reševanju problematike drugih kategorij občanov (npr. starejših, mamic z otroki, bolnikov).


Enake možnosti za vse omogočajo induktivne  zanke v cerkvi v Novi Cerkvi /na sliki/ in v cerkvi v Vojniku.
Enake možnosti za vse omogočajo induktivne zanke v cerkvi v Novi Cerkvi /na sliki/ in v cerkvi v Vojniku.
Deli:

Večja investicija v okviru projekta »Občina po meri invalidov« v lanskem letu je bila vgraditev indukcijskih zank. Po posvetovanju z Društvom gluhih in naglušnih Celje in Društvom upokojencev Vojnik smo ugotovili, da so indukcijske zanke najbolj potrebne v cerkvah. Zato smo v sodelovanju z župnišči vgradili indukcijske zanke v cerkvi v Novi Cerkvi in v Vojniku.
 
V letu 2015 je Občina Vojnik dala prednost dostopnosti v cestni infrastrukturi, zato se urejajo klančine, ki bodo zagotovile dostopnost za vse, npr. invalidnim osebam na vozičkih, prav tako bodo v pomoč tudi mamicam z vozički. Na terenu smo si skupaj z invalidskimi društvi ogledali pločnike in se skupaj odločili, kateri pločniki najbolj potrebujejo prenovo. Preverjali smo tudi dostopnost do trgovin in lokalov ter ugotovili, da zadošča potrebam vseh. Pozvali smo Medobčinski inšpektorat in redarstvo, da poostri nadzor nad parkirnimi prostori, namenjenimi za invalide. Naš predlog upoštevajo, zato se izvaja poostren nadzor nad nepravilnim parkiranjem.

Invalidska društva pa rada povedo, da se jim zdi ključno povezovanje invalidskih organizacij, ki delujejo v vojniški občini in skupno obveščanje o problematiki invalidov. Invalidske organizacije so se preko projekta tako povezale, da različne invalidske organizacije gostijo sestanke in predstavijo svoje delovanje. Tako si zaupajo različne težave, s katerimi se soočajo, in ugotavljajo, da drugih oblik invalidnosti in spremljajočih težav niti ne poznajo tako dobro. Invalidske organizacije tudi same izpostavijo ključne težave, ki jih imajo. S skupnimi močmi nam uspeva te težave premagovati. Za gluhe in naglušne tako zagotavljamo tolmača v slovenski znakovni jezik na prireditvah, če pravočasno javijo svojo prisotnost. Društvu paraplegikov JZ Štajerske smo omogočili uporabo telovadnice po subvencionirani ceni. Občina Vojnik se posvetuje z društvi o različnih problematikah. Tako se je tudi na področju zaposlovanja naredil premik, ko se je v program javnih del vključila invalidna oseba. V sodelovanju s šolami in vrtci se omogoča sofinanciranje različnih programov za osebe s posebnimi potrebami. Vzpostavitev informativne točke za invalide na Občini Vojnik pa nudi občanom koristne informacije o problematiki invalidov.


Vedno znova ugotavljamo, da se ljudje premalokrat zavedamo težav invalidnosti, zato je obveščanje ena izmed prioritet. Sami pri sebi le poskusimo vsaj enkrat na teden narediti dobro delo za mimoidoče. Že zgolj ponujena pomoč starejši osebi pri prečkanju ceste ali sosedska pomoč pri kakšnem opravilu bo nekomu polepšala dan, posledično pa tudi vam prinesla sladko zadoščenje.

 

Jasmina Jakopič, koordinatorka projekta Občina po meri invalidov

Foto: Jasmina Jakopič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.2017
Danes ni dogodkov.
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje
27.05.201 | Šport
VETER V LASEH
28.05.201 | Družabni dogodki
Spomladanski kramarski sejem
28.05.2017 | Šport
Na kolo
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"
03.06.201 | Ostalo
Pohod na Storžič
03.06.2017 | Šport
Frankolovski otroški oviratlonček
03.06.2017 | Ostalo
25. tradicionalni turnir trojk
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje
27.05.201 | Šport
VETER V LASEH
28.05.201 | Družabni dogodki
Spomladanski kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.