Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Novo v Vojniku - zabojniki za tekstil za ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.12.2013      11:09
A A

Novo v Vojniku - zabojniki za tekstil za inovativne izdelke


V občini Vojnik so odslej na novo nameščeni trije zabojniki za zbiranje oblačil, tekstila, obutve in modnih dodatkov Centra ponovne uporabe, Občine Vojnik in družbe Simbio, d. o. o. Zabojniki so nameščeni na lokacijah ekoloških otokov pri cerkvi v Vojniku, v Novi Cerkvi pri trafo postaji in na cesti v Tomaž. Vsak sončno rumen zabojnik je opremljen z navodilom za uporabo ter navodili za zbiranje, kar omogoča uporabnikom, da hitro in enostavno prepoznajo, kaj sodi v namenske zabojnike.


*
*
Deli:

V zabojnikih zbrana oblačila, obutev in modne dodatke prevzame lokalni Center ponovne uporabe Vojnik, ki ves zbran material pregleda in ga pripravi za nadaljnjo uporabo. Bistvena prednost oddaje oblačil v namenske  zabojnike je, da se ves zbran material uporabi v lokalnem okolju, kar prispeva k razvoju novih delovnih mest, za razliko od drugih zbiralcev, ki imajo edini cilj prodajo v države tretjega sveta. Seveda od takšnih zabojnikov lokalna skupnost nima prav veliko, saj posredno sodeluje pri izvozu delovnih mest v države tretjega sveta, kjer te izdelke sortirajo in prodajo. Izdelke Centra ponovne uporabe Vojnik, ki so izdelani iz zbranega lokalnega tekstila in oblačil, lahko dobite v zeleni trgovini po simboličnih cenah, od modno oblikovanih oblačil, blazin, predpasnikov, pregrinjal, oblačil za posebne priložnosti, vreč za žita, zapiralnikov vrat in še veliko drugega. Prav tako vam hitro in poceni popravijo vaša najljubša oblačila, kar prispeva k varčevanju in varovanju okolja.

Vabimo vas, da obiščete Center ponovne uporabe na Celjski cesti 14 v Vojniku,vsak dan med 9.00 in 17.00. »Prinesite in odnesite«, tako bodo izdelki krožili. Ni potrebno, da kupujete izdelke, ki so pripeljani več 10.000 kilometrov daleč. Naj bodo lokalna delovna mesta in zeleni izdelki in storitve odziv na obstoječo krizo in priložnost za zeleno občino Vojnik, ki svojo trajnostno usmeritev dokazuje tudi v praksi.

 

Kontakti CPU Vojnik:: tel: 0599 331 44, gsm:031 641 937, www.centerponovneuporabe.si     

                                   

dr. Marinka Vovk

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.