Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-6°C | 11°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-8°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Naše obveznosti ob vodotokih


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
20.11.2014      16:23
A A

Naše obveznosti ob vodotokih


Pravice in obveznosti lastnikov priobalnih zemljišč ob vodotokih 2. reda (potoki na območju oddelka Savinje, z izjemo Savinje, Sotle in Pake)


Deli:

Agencija RS za okolje (ARSO) nam je posredovala naslednje obvestilo:

 

Obveščamo vse lastnike priobalnih zemljišč, to je zemljišč, ki mejijo na vodotoke 2. reda, skladno z navedbo v naslovu, da so po določilih 100. člena Zakona o vodah (ZV-1, Uradni list RS, št. 67/02, 102/04-ZGO-1. UPB1, 2/04-ZZdrl-A, 41/04- ZVO-1,ZV-1A,št. 57/08 in ZV-1B, št. 57/12, ZV-1C,št. 100/13 in ZV-1D, št. 40/14) dolžini odstranjevati odvečno zarast, ki lahko povzroča tudi nastajanje ovir v strugi in s tem morda posledično erozijo brežin. Pogoji, pod katerimi lahko čiščenje priobalnega (in vodnega) zemljišča izvede priobalni lastnik oz. drug uporabnik zemljišča, so naslednji:

 

  • treba je zagotavljati selektivno odstranjevanje poškodovane in odvečne zarasti, in sicer odstranjevanje suhe, propadajoče in poškodovane zarasti iz priobalnega zemljišča;

 

  • golosekov ni dovoljeno izvajati: morebitna večja zdrava drevesa, če se nahajajo ob potoku, se torej ne smejo posekati;

 

  • propadlo in odstranjeno zarast ter odpadke je treba v celoti odstraniti z območja na naravi neškodljiv način; material je prepovedano odlagati v strugo, na brežino, v priobalni pas vodotoka, ki predstavlja pas 5,00 m od zgornjega roba brežine potoka;

 

  • potrebno je redno odstranjevanje plavja iz vodnega in priobalnega zemljišča (odpadlega listja in drugih plavajočih predmetov);

 

  • potrebno je odstranjevanje odpadkov in morebitnih drugih opuščenih in odvrženih predmetov iz vodnega in priobalnega zemljišča (o morebitnem odlaganju tretjih oseb je treba obvestiti pristojno inšpekcijsko službo);

 

  • priobalni pas in brežino je treba redno kositi, kjer je to mogoče.

 

Z namenom zmanjševanja erozijske in poplavne ogroženosti prebivalcev, objektov, premoženja in zemljišč vas obveščamo, da je prepovedano odlaganje vejevja, lesne mase oziroma kakršno koli deponiranje lesa na vodnem in priobalnem zemljišču skladno s 37., 38. členom ter 86. členom Zakona o vodah (ZV-1, Uradni list RS, št. 67/02, 102/04-ZGO-1-UPB1, 2/04zzDRL-a, 41/04-zvo-1, zv-1a, št. 57/08 in ZV-1B, št. 57/12, ZV-1C, št. 100/13 in ZV-1D, št. 40714). Prav tako je v skladu s ciljem varstva in urejanja voda ter zmanjševanja posledic škodljivega delovanja voda prepovedano na vodnem in priobalnem zemljišču postavljanje kakršnih koli ovir, vzdolžnih ali rečnih ograj, deponiranje bal sena in drugih pridelkov, gradbenega materiala in gradbenih odpadkov, tudi v smislu začasnih deponij.

 

Pri načrtovanju vegetativnega vzdrževanja, tj. predvsem odstranjevanju grmičevja in drevja, je treba tudi upoštevati, da je v skladu z Zakonom o divjadi in lovstvu (Uradni list RS, štev. 16/04) prepovedano odstranjevanje zarasti ob vodnih koritih v obdobju med 1. marcem in 1. avgustom.

 

Pred začetkom del je treba o tem obvestiti rečno nadzorno službo pristojnega koncesionarja.

 

Vodja oddelka območja Savinje: Alenka Zupančič, univ. dipl. inž. kem.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.