Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
8°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
-1°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
8°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Kolesarske povezave na relaciji ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.01.2015      14:29
A A

Kolesarske povezave na relaciji Celje–Vojnik–Dobrna


Občina Vojnik si že nekaj let prizadeva pridobiti projektne podlage za izdelavo projektov za izgradnjo kolesarskih povezav s sosednjimi občinami. Trenutno smo v fazi pridobitve idejnega projekta na relaciji Celje–Vojnik–Dobrna. V teku sta javni razpis in izbira izvajalca za izdelavo idejnega projekta, ki ga izvaja Območno razvojno partnerstvo Osrednje Celjsko. Idejni projekt bo vseboval kolesarsko povezavo med Celjem, Vojnikom in Dobrno.


Deli:

Kolesarska povezava se v občini Vojnik začne na glavni cesti pri naselju Arclin v smeri proti Vojniku in gre proti križišču državne ceste in javne poti (Brezovnikova ulica). Nato se pot nadaljuje v zahodnem delu Vojnika na križišču med Brezovnikovo ulico in Celjsko cesto. Po prečkanju vodotoka Hudinja se usmeri na javno pot in poteka po njej v smeri severa do križišča z javno potjo ter se nadaljuje po desnem bregu vodotoka Hudinja po zemljiščih v splošni rabi do lokalne ceste. Kolesarska povezava nadalje poteka po lokalni cesti približno 200 m do križišča z glavno cesto, kjer bo kolesarska povezava potekala po glavni cesti do lokalne ceste skozi naselje Nova Cerkev in se nadaljevala po glavni cesti skozi naselje Lemberg proti naselju Dobrna. Dolžina kolesarske povezave v občini Vojnik znaša 8,83 km.

 

Idejni projekti bo vseboval vso potrebno ureditev površin za kolesarsko stezo, vključno z ureditvijo prometne signalizacije in prometne opreme. Poleg kolesarskih povezav in potrebnih inženirskih objektov je treba obravnavati in obdelati vso obstoječo cestno infrastrukturo (vključno s preveritvijo vseh elementov obstoječih cest s smiselno navezavo kolesarskih povezav na elemente obstoječih cest in vseh obcestnih objektov); prav tako je treba obdelati vsa križanja kolesarske povezave z obstoječo cestno infrastrukturo; preveriti geomehanske lastnosti tal na predvideni trasi za kolesarsko povezavo; preveriti lastnosti voziščne konstrukcije obstoječe cestne infrastrukture; celovito urediti odvodnjavanje; predvideti ureditev vseh prisotnih komunalnih vodov.

 

Projektno nalogo, ki je podlaga za izdelavo idejnih projektov, je potrdila Direkcija Republike Slovenije za ceste in se istočasno obvezala, da bo financirala vsa dela, ki so predvidena v projektu. Če je predvideno sofinanciranje, bodo deleži sofinanciranja določeni v skladu z zakonom o cestah; predvsem deleži prometno-tehničnih ureditev, ki se nanašajo na lokalni promet pešcev, kolesarjev, dostopnost do posameznih lokacij, komunalnih in drugih zadev. Idejni projekt Kolesarske povezave na relaciji Celje–Vojnik–Dobrna je izjemno zahteven. V mesecu februarju bo znan tudi izdelovalec idejnega projekta. Izdelava idejnega projekta bo vključno z recenzijo predvidoma zaključena v osmih mesecih. Pričakujemo, da bosta do konca septembra 2015 pripravljeni vsaj dve variantni rešitvi poteka omenjene trase.

 

Vesna Poteko, mag.

 

Priloga: Kolesarske poti

 
Priloge:
PDF
kolesarskepovezave111.pdf
35675_kolesarskepovezave111.pdf (818,21 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.