Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

delno oblačno
Danes se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej sončno z jutranjo meglo. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-5°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-4°C | 11°C
torek, 13.12.2016
-3°C | 3°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 9°C
četrtek, 15.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Iz krajevne skupnosti Frankolovo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2015      13:32
A A

Iz krajevne skupnosti Frankolovo


V preteklosti nam je v krajevni skupnosti s pomočjo državnih sredstev in sredstev Občine Vojnik uspelo zgraditi čistilno napravo v Globočah in primarni kanalizacijski kanal do OŠ Antona Bezenška Frankolovo. Na kanal je že priključenih nekaj stanovanjskih hiš ter OŠ in župnišče. Takšna obremenitev ni primerna za optimalno delovanje čistilne naprave, zato je nadaljevanje izgradnje kanalizacijskega omrežja tudi s tega stališča nujno in pomembno.


Pogled na gradbišče
Pogled na gradbišče
Deli:

Kanalizacija Frankolovo (II. etapa)

Vem, da nekateri komaj čakate, da se kanalizacijsko omrežje razširi na čim več območij, ki so v planu za prihodnje etape. Žal je naš kraj precej razgiban in oddaljen od centra, zato ne gre pričakovati, da bo kanalizacijo moč zgraditi do teh odmaknjenih zaselkov. Na takšnih lokacijah bo potrebna gradnja manjših ali individualnih čistilnih naprav. Kljub omenjenemu dejstvu smo veseli, da so se začela dela na izgradnji II. etape kanalizacijskega omrežja, ki obsega izgradnjo kanala od OŠ do cestnega križišča za Lipo in Dol pod Gojko, vse do mostu Mirtič. Izvajalec del je gradbeno podjetje PLIMA Žalec. Poleg kanala se bodo na tem odseku vgradili tudi hišni priključni jaški, na katere se bomo lahko priključili po uspešno opravljenem tehničnem pregledu. Priključitev na kanalizacijo bo možna v naslednjem letu. Na celotni trasi (pločnik ob državni cesti do križišča in cesta mimo gasilskega doma do mostu Mirtič) bo obnovljena tudi asfaltna prevleka.

 

Zapora ceste in obvozi

Gradnja kanalizacije zahteva tudi popolno zaporo ceste, zato so potrebni obvozi, ki jih žal v našem kraju ni na pretek. Zaradi tega smo skušali najti čim krajše obvoze za krajane Lipe, Dola, Zabukovja in druge prehodne uporabnike ceste. Daljši obvozi so možni čez Socko, Rakovo Stezo in Lipo. Najkrajši možni obvoz je pri frankolovski graščini mimo Selčana proti Gojki do Vovka in priključek na cesto Frankolovo – Trnovlje pri Socki. Na tej relaciji smo bili primorani zgraditi 50 metrov nove trase, ki nam je zaradi hribine povzročala nemalo težav. Vse krajane prosim za strpnost in iznajdljivost, da v času gradnje, ki bo s presledki trajala približno 3 mesece, najdete optimalne rešitve za obvoze in da vsi skupaj malo potrpimo.

 

Zunanja ureditev paviljona v graščinskem parku

Začela se je tudi dokončna ureditev površin prireditvenega paviljona v graščinskem parku. Dela obsegajo izvedbo platoja za postavitev šotora, izgradnjo fekalnega kanalizacijskega priključka za objekte v parku, gradnjo meteorne kanalizacije in asfaltiranje ceste do igrišča. Z omenjenimi deli bo paviljon skupaj z okolico dobil končno podobo in služil svojemu namenu, na kar smo krajani lahko ponosni.

 

Dušan Horvat, predsednik KS Frankolovo

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
14.12.2016 | Šole in vrtci
Novoletna prireditev - POŠ Nova Cerkev, vrtec Mavrica Vojnik
14.12.2016 | Ostalo
Božična delavnica
14.12.2016 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
15.12.2016 | Družabni dogodki
2. srečanje krvodajalcev Nova Cerkev
15.12.2016 | Ostalo
Prednovoletno srečanje s pokušino vin članov društva
15.12.2016 | Ostalo
Srednjeveški plesi
16.12.2016 | Ostalo
Koncert Gimnazije Celje-Center

Bodite prvi pri oddaji mnenja.