Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Frankolovčani veseli novega objekta


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
29.05.2012      16:21
A A

Frankolovčani veseli novega objekta


Poleg ostalih prireditev, ki jih organizirajo društva v kraju v okviru praznovanja krajevnega praznika, si bomo letošnji praznik prav gotovo zapomnili vsi, ki aktivno delujemo v krajevni skupnosti, različnih društvih in organizacijah. Izpolnila se nam je dolgoletna želja, da v našem parku, primernem prostoru za druženje, med mogočnimi drevesi, stoji nov objekt, ki bo ponos kraja in bo služil vsem, ki organiziramo različne prireditve na prostem.


Deli:

V zvezi s tem objektom je bilo v preteklosti izrečeno že veliko besed, ki jih ni potrebno ponavljati. Vsi tisti, ki smo si takšnega objekta srčno želeli, smo verjeli, da bo čas prinesel svoje in da bo nekoč prišlo do gradnje prireditvenega paviljona z urejeno okolico. 

 

Upanje se je krepilo ter doseglo svoj prvi vrhunec z organizacijo dobrodelnega koncerta za gradnjo objekta 30. maja 2010. Takrat je med nami vsemi prevladal velik optimizem, da

nam bo z veliko volje in složnosti uspel veliki met. Ta zanos nas je spremljal še naprej, in rezultat tega je bilo rušenje objekta, saj smo se vsi dobro zavedali, da obstoječi objekt ni vreden obnove.

 

Omeniti moram, da je bilo v tej fazi organizacije zelo aktivno Društvo Talon Frankolovo. Priskrbelo je rabljeno opeko za morebitno obnovo obstoječega objekta, ki  se je med tem uporabila za prekritje Aletinega doma.

Z rušenjem starega, dotrajanega objekta smo bili deležni precej neodobravanj s strani občinske uprave na čelu z gospodom županom, ki je takrat pričela iskati možnosti, da se prijavi na razpis za sofinanciranje objekta.

 

Idejni projekt je pred tem izdelala ga. Fanika Škorja-Pušnik, ki je  v okviru obstoječih dimenzij ter na isti lokaciji narisala sedanjo podobo in opredelila funkcionalnost objekta.

Pred gradnjo so se uskladile nekatere naše želje, katerih rezultat je danes viden. Uredila se je projektna dokumentacija, ki se je spreminjala in dopolnjevala predvsem zaradi zahtev Zavoda za varstvo kulturne dediščine.

 

Pri tem je veliko delo opravil g. Milan Dobovišek.

Gradnja objekta se je pričela v lanskem letu, aprila letos je bil objekt končan v  skladu s ponudbenim predračunom in dodatnimi deli ter v začetku maja uspešno opravljen tehnični pregled.

 

Zavedamo se, da bo poleg končne ureditve okolice objekta in opreme prostorov, ki smo jo delno že sami opremili, potrebno s skupnimi močmi projekt čim prej dokončati, da bo služil svojemu namenu.

V kraju smo se soglasno dogovorili, da bo upravitelj objekta KS Frankolovo, ki s tem prevzema odgovornost za najem in vzdrževanje objekta.

 

Zahvaljujem se članom društev, ki so pomagali pri ureditvi objekta in pripravi okolice za otvoritev. Veliko delo sta pri tem opravila Stanko Skaza in Igor Rotar.

 

Ob otvoritvi našega paviljona  se posebej zahvaljujem občinski upravi na čelu z g. županom Benom Podergajsom za izvedbo projekta, vodji projekta s strani Občine ga. Petri Žgajner-Pehar za potrebno koordinacijo,  podjetju KOVA Celje in njenemu direktorju Milanu Dobovišku s sodelavci za izdelavo projektne dokumentacije, usklajevanje projekta ter izvedbo tehničnega pregleda, izvajalcu del Kongrad, Slovenske Konjice, domačinu Bogdanu Liliji za izvajanje elektro del, podjetju  AZ Inženiring za izvajanje nadzora pri gradnji ter Društvu za raznolikost podeželja za sofinanciranje.

                                 

Z otvoritvijo prireditvenega paviljona  si želim, da bo primerno urejena okolica  skupaj  z objektom družila množice obiskovalcev našega kraja in širše okolice, ki v srcu dobro mislijo.

 

Frankolovo, 26. 5. 2012                                                              Dušan Horvat,

                                                                                                          predsednik sveta KS

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.