Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-10°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-13°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -3°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Bronasti vojniški grb za Jožefa Vranca


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.03.2015      14:33
A A

Bronasti vojniški grb za Jožefa Vranca


Ljudje se v svoje okolje vključujemo na različne načine. Nekateri izstopajo s svojim neposrednim delom, drugi so dejavni v društvih in organizacijah, tretji pa delujejo skoraj nevidno, vendar so prisotni in pomagajo pri razvoju kraja. V Novi Cerkvi znamo sodelovati in prisluhniti tam, kjer je treba. Za razvoj kraja in društveno življenje je zaslužen tudi Jožef Vranc, prejemnik bronastega vojniškega grba za leto 2014.


Jožef Vranc: "Novo Cerkev imam rad in ponosen sem na razvoj kraja."
Jožef Vranc: "Novo Cerkev imam rad in ponosen sem na razvoj kraja."
Deli:

Jože je bil rojen v Novi Cerkvi in tam preživlja vse svoje življenje. Po končani osnovni šoli se je izučil za avtomehanika in kmalu začel opravljati poklic šoferja. Zaposlen je bil pri Prevozništvu Celje, pri Izletniku in Viatorju. V letih od 1993 pa do 2006 je bil lastnik lastnega podjetja, ki se je ukvarjalo s prevozom tovora, največ za Prevent Slovenj Gradec. Začel je s tovornjakom in širil vozni park. Prevažali so polizdelke za velike evropske tovarne avtomobilov, od sedežev do vzglavnikov in preoblek za sedeže. Vozni park je razširil na šest tovornjakov, saj se je podjetje uspešno razvijalo. Zaposlil je vse tri svoje sinove. Izkazalo se je, da je družinsko podjetje uspešna oblika podjetništva. Sam pravi, da je pomembno naslednje: pripadnost podjetju, pridnost zaposlenih, dobri medsebojni odnosi in ekološko čisti tovornjaki. V letih podjetništva je spoznal velik del zahodne Evrope, Italije. Vedno se je potrudil, da je videl v teh državah še kaj drugega kot samo ceste.

 

Poklic šoferja je naporen, vendar lep, zanimiv in nikoli dolgočasen. Veliko pozornost je Jože vedno namenjal prometni varnosti, brezhibni pripravi tovornjaka in previdnosti pri vožnji. Njegova šoferska zgodba je bila srečna. Po upokojitvi pa ne miruje. Še vedno pomaga pri podjetju, ki sta ga prevzela in razširila sinova Marko in Andrej. Z velikim veseljem še vedno vozi avtobus za turistične prevoze in ni videti, da je Jože v pokoju. Sam priznava, da je šoferski način življenja nekako v njegovi krvi in nikoli ni dolgo na enem mestu.

 

Njegova družina (žena in trije sinovi ter sedem vnukov) so druga plat njegovega življenja. Veliko so skupaj, saj poslovno sodelujejo, odnose pa poživijo obiski sinov s svojimi družinami, ki radi prihajajo domov. Prostega časa skoraj nima, za družino pa še vedno ostajajo dnevi ob koncu tedna. Njegov hobi? Delo. Vsako leto si vzame nekaj časa za obisk zdravilišča in srečanja s prijatelji iz Prekmurja. In seveda so mu v največje zadovoljstvo vnuki, za katere ima sedaj več časa.

 

Kot krajan Nove Cerkve čuti veliko pripadnost kraju. Skozi vsa leta podjetništva je doniral sredstva za razvoj različnih dejavnosti in društev v kraju in izven njega. Ni mu vseeno, kaj se v kraju dogaja, vesel je vsake pridobitve in zlasti urejenosti kraja. Svojo pripadnost Novi Cerkvi je pokazal v preteklem obdobju in okolje je opazilo njegova dejanja, saj je prejel bronasti vojniški grb za leto 2014. Iskrene čestitke!

 

Lea Sreš

Foto: M. Jambriško
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.