Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Verica Rihar – slikarka samorastnica


KULTURA

| |
02.04.2012      14:22
A A

Verica Rihar – slikarka samorastnica


Ob odličnem domačem jabolčnem zavitku in dišeči kavi, sem se pogovarjala s prijetno in skromno slikarko samorastnico, Verico Rihar.


Deli:

Že v osnovni šoli je likovni pedagog g. Lorenčar opazil njen talent in ljubezen do slikanja. Nagovarjali so jo, naj svojo življenjsko pot nadaljuje na področju umetnosti, vendar življenje ubira svoja pota; na prvem mestu je bila skrb za izobrazbo, poklic, družino … Preteklo je kar nekaj let in po rojstvu hčere in sina je začela uresničevati svoje otroške sanje, najprej s slikanjem na svilo, nato na steklo in s tem odprla vrata v mavrični in čarobni svet umetnosti.

 

Leta 2004 se je preko Mavrice udeležila delavnice slikanja z oljem. Mentor je bil priznani slikar in grafik Stane Petrovič – Čonč, ki ji je s prijaznostjo in ustrežljivostjo pomagal pri prvih korakih slikanja z oljem. Tako je kmalu imela na pobudo sestre Danice (žal že pokojne) prvo razstavo na Cinkarniškem razstavišču in s tem prebila led. Sledile so uspešne samostojne razstave (ponovno) v  Cinkarni, Knjižnici Vojnik, Etolu …

Kmalu po začetku likovnega ustvarjanja se je pridružila likovni skupini Prijatelji, pod mentorstvom Staneta Petroviča - Čonča. Aktivno sodeluje na slikarskih prireditvah, kot so EX-TEMPORE, likovnih kolonijah in razstavah.

 

Njena dela so pri ocenjevalcih in kritikih zelo dobro ocenjena. Njene slike pripovedujejo  zgodbe o ljudeh, trenutkih, dogodkih, razmišljanjih in hotenjih.

 

Čeprav ji je olje na platnu trenutno najbolj priljubljena tehnika, pri slikanju rada poseže tudi po slikarski lopatici, uporablja pa tudi tehniko akvarela, akrila in risanje s trstiko. Slika krajino, tihožitje, cvetje, pa vse do komercialnih časovno aktualnih motivov.

 

Kadar pa ne drži čopiča v rokah, pa rada seže po RICHELIEU (rešilje) vezenju. To je posebna tehnika šivanja z belo nitko na belo podlago, tako da nastane luknjičast vzorec (del motiva se obšije in nato izreže, del pa je polni vez). Na tak način nastanejo izpod njenih rok čudovito obrobljeni prti, robci, zavese …

Torej, če ste v dilemi, kaj podariti za rojstni dan ali pa ne veste, kaj bi podarili poslovnemu partnerju, lahko v njeni pestri ponudbi slik izberete sliko, svileno ruto ali pa ročno izvezen prt. Za posebne priložnosti pa vam naslika motiv po vaši želji na osnovi fotografije (kontakt na tel. št. 051/42 88 96).

 

Tekst in foto: Lucija Šolinc-Ovtar
5 (1 glas)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.