Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

"Taščice" se predstavijo


KULTURA

| |
25.06.2015      12:43
A A

"Taščice" se predstavijo


Ljudske pevke Taščice so popestrile sobotno dopoldne


"Taščice" so zapele.
"Taščice" so zapele.
Deli:

V soboto, 20. junija 2015, so se tudi ljudske pevke Taščice predstavile pod šotorom v športnem parku v Vojniku na prireditvi »Društva se predstavljajo« v sklopu praznika krajevne skupnosti Vojnik. Na pobudo KS in predsednice Lidije Eler Jazbinšek se je predstavilo kar nekaj društev. Ljudske pevke Taščice so zapele dve pesmi, s sabo pa so pripeljale mladega harmonikarja Davida Kramarška, devetošolca, ki letos zapušča osnovno šolo v Vojniku, sicer vnuka nove vodje ljudskih pevk – Majde Brežnik. Zaigral in zapel je dve pesmi. Taščice so imele svoj predstavitveni prostor okrašen z izdelki Majde Brežnik, in sicer z rožami iz krep papirja, »pikpoint« čestitkami, kvačkanimi rožami. Prav tako je spekla tudi okusno pecivo; seveda tudi za Strelsko društvo bratov Dobrotinšek in PGD Vojnik, slednje je popoldan priredilo republiško tekmovanje gasilcev veteranov.


Na mizi ljudskih pevk je bil na vpogled tudi album, poln slik z nastopov, nabralo se jih je več kot 150 v Sloveniji in Avstriji, celo na Dunaju so že nastopale. Pa kronološki zapis vseh nastopov po datumih in spisek zapetih pesmi na teh nastopih. V Avstriji so bile sprejete v žensko organizacijo za mir na svetu in bile razglašene za ambasadorke miru. Rade se odzovejo povabilu. Zadnje čase veliko nastopajo po domovih ostarelih: Špesov dom v Vojniku (večkrat), dom ob Savinji Celje, dom na Jožefovem hribu v Celju, dom na Polzeli, v bližnji prihodnosti načrtujejo nastop v Topolšici, dom Lipa Štore, pa Šmarje in Šentjur, tako da so kar aktivne. Lani so prejele tudi priznanje »Maroltova srebrna značka« za desetletno ohranjanje ljudske folklore.


Ljudske pevke Taščice se zahvaljujejo krajevni skupnosti in njeni ekipi za povabilo in možnost predstavitve, čeprav kar pogosto nastopajo na prireditvah v občini. Skupna želja nas vseh pa je, da nas pride drugo leto na tej prireditvi obiskat še več Vojničanov in okoličanov.

 

 

Franc Lebič

 

Foto: Dušan Ravnikar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana ODPADE
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana ODPADE
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.