Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Spominski večer »Makalu – 40 let« z vojniškim ......


KULTURA

| |
15.01.2016      10:08
A A

Spominski večer »Makalu – 40 let« z vojniškim pridihom


Generalni konzulat Nepal v Sloveniji je v sodelovanju z Nepalsko planinsko zvezo, Planinsko zvezo Slovenije in Slovenskim planinskim muzejem v Mojstrani, 26. novembra 2015, organiziral spominski večer »Makalu – 40 let«. Prisotni so bili domala vsi še živeči člani alpinistične odprave iz leta 1975 in nekaj mlajših, ki so bili jeseni lani na nekajtedenski odpravi v Nepalu na čelu z Vikijem Grošljem.


Jože Žlaus je s sodelovanjem na prireditvi dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru.
Jože Žlaus je s sodelovanjem na prireditvi dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru.
Deli:

Občina Vojnik že nekaj let odlično sodeluje z nepalskim častnim konzulom Aswinom Kumar Shrestho, zato so bile kar tri glasbene skupine povabljene k sodelovanju pri oblikovanju slavnostnega programa. Nepalsko in slovensko himno so zapeli člani skupine In spiritu, pri programu sta sodelovali skupini Kitarakon in Joškova banda iz Turistično-kulturnega društva Globoče. Za dobro vzdušje po prireditvi so s svojo odlično kulinarično ponudbo poskrbeli Hilda Goršek in vojniški vinogradniki.

 

Jože Žlaus

 

Občina Vojnik se je tudi tokrat izkazala in dodala svoj delež pri organizaciji te, za slovenske planince in slovenski alpinizem, pomembne prireditve. Z velikim spoštovanjem smo ob tem dogodku čestitali nepalskemu častnemu generalnemu konzulu Aswinu Kumar Shresthi, ki je svojo energijo in organizacijo namenil vidnim slovenskim alpinistom, ki so za Nepal in nepalski alpinizem res storili marsikaj dobrega. Toda prireditev in zahvala s strani predstavnikov Nepala je bila izjemna. V Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani je bila ta večer zbrana večina najboljših slovenskih alpinistov in je bila zato odlična prireditev z vojniškim pridihom še toliko bolj originalna. Posebna zahvala gre Jožetu Žlausu, saj je s svojim prispevkom (tudi skupin iz naše občine) dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru. Za vse, ki imajo kdaj pomisleke, ali je potrebno, da občina s svojimi skupinami nastopa na takšnih prireditvah, lahko mirno odgovorim, da se je še kako treba predstavljati in pomagati, posebno tako imenitnim ljudem, kot je častni generalni konzul, saj znajo biti tudi primerno hvaležni. Svojo hvaležnost je pokazal tudi ob obisku Božičnega Vojnika v družbi Jožeta Žlausa.


Beno Podergajs

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.