Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-12°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Revija pevskih zborov občin Vojnik, Dobrna in ......


KULTURA

| |
25.05.2015      22:04
A A

Revija pevskih zborov občin Vojnik, Dobrna in »Nič o politiki …«


Nastopilo jih je sedem, pevskih zborov namreč, pevcev pa mnogo, mnogo več. Vsi so 25. aprila prišli na Frankolovo, kjer je tokrat Občina Vojnik v sodelovanju z domačim prosvetnim društvom organizirala 15. tradicionalno srečanje pevskih zborov občin Vojnik in Dobrna.


MoPZ A. Bezenška Frankolovo z Matevžem Pušnikom na čelu
MoPZ A. Bezenška Frankolovo z Matevžem Pušnikom na čelu
Deli:

Prvotni namen srečanja je bilo pevsko druženje zborov iz naše občine, kasneje se je pridružila še Dobrna. Namen je še vedno isti, hkrati pa za večino teh zborov predstavlja nekakšno generalko za nastop na območni reviji pevskih zborov v Celju v mesecu maju. V prijeten pomladni večer so tokrat odmevale pesmi moških zborov z Dobrne, iz Nove Cerkve, Vojnika in s Frankolovega, ženskih zborov Korona z Dobrne in Kolorina iz Vojnika ter mešanega zbora Forte iz Vojnika. Njihovi kakovostni nastopi so potrditev za vse večere, ko pevci vneto urijo in pilijo notne zapise. So potrditev, da ima tovrstna pevska zvrst tradicijo v zborih z dolgoletnim delovanjem, prihodnost pa v mlajših sestavih, ki pridno vzhajajo na obzorju. Z domačimi umetnimi in ljudskimi pesmimi vsi ohranjajo našo glasbeno in kulturno dediščino, poseganje po delih tujih avtorjev in drugih narodov pa jim prinaša še dodano vrednost. S prepevanjem na različnih prireditvah v domačih občinah in povsod, kamor jih povabijo, obogatijo življenje tistih, ki jim radi prisluhnejo. 

 

Pesem in glasba – kulturna dobrina, ki je na razpolago vsem. Tisti, ki si jo vzamejo, vedo, da je z njo kakovost življenja povsem drugačna, boljša. V tem smislu je nastopajoče in obiskovalce nagovoril tudi vojniški župan Branko Petre: »Smo oblika civilne družbe, ki se združujemo ob pesmi. Eni jo imate tako radi, da jo ustvarjate, drugi jo radi poslušamo.« Večini je bilo tokrat dano celo oboje. Sicer ne na odru, v podaljšku uradnega dela pa. Naše ljudske, napitnice, pa po domače »ukrojene« so se ob okusno obloženi mizi in kozarčku rujnega zlile v prijeten družabni večer. To so sicer že na odru napovedali pevci MoPZ iz Nove Cerkve s hudomušno pesmijo »Nič o politiki, ker od politike glava boli«.   

 

 

Sonja Jakop

Foto: Dolfi Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.