Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 15°C
petek, 03.03.2017
0°C | 13°C
sobota, 04.03.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvi golaž žur na Frankolovem


KULTURA

| |
29.08.2011      14:55
A A

Prvi golaž žur na Frankolovem


Na Frankolovem smo na zadnjo avgustovsko soboto, 27.avgusta, na 1. Golaž žuru kuhali golaž. No, letos ni na vidiku kakšnih volitev, (še ne!) tako da ni bil predvolilni. Je pa zelo teknil vsem, ki so prišli bodrit svoje ekipe in vsem ostalim obiskovalcem. Ostalo ga ni niti za vzorec in tisti, ki so prišli nekoliko kasneje, so lahko samo slišali o tem, kako »zelo« je bil dober.


Skupinska fotografija prejemnikov priznanj za prva tri mesta
Skupinska fotografija prejemnikov priznanj za prva tri mesta
Deli:

V TD Frankolovo smo se na pobudo naših članov Bogdana Lilije in Tonija Brecla odločili, da organiziramo »1. Golaž žur« v okviru "Rock žura", ki ga že tradicionalno prireja Mladinsko društvo v graščinskem parku na Frankolovem. Pod šotorom se je zbralo enajst ekip, ki so se preizkusile v kuhanju te značilne jedi, ki je običajno na jedilniku na vseh večjih prireditvah v hladnejših mesecih leta, tudi na našem novoletnem nočnem pohodu »Po poteh grajskih pravljic« na novo leto.

 

Nad odzivom skupin smo bili prijetno presenečeni, saj je v tej kuhinji sodelovala večina domačih društev: Prosvetno društvo Anton Bezenšek, ki sta ga zastopala že mnogokrat preizkušeni Valdi Podjavoršek in njegov pomočnik Marko Krivec; za PGD sta kuhala žena in mož Brigita in Božo Pristovnik; Mladinsko društvo sta zastopala Zoran Kovačevič in Miha Kos; DJP Kajuh Blaž Jošt in Boris Podjavoršek; TD Toni Brecl in Tomaž Kos; Talon Gizela Šoštar in Jožica Kuzman. Kuhali so tudi predstavniki "Veselkove ulice" - njihova predstavnika sta bila Franci Noner in Vidko Pinter; skupina Bukolani, s predstavnikoma Metko Lah Dobovišek in Andrejem Vezenškom; Elektroinženiring Lilija, vodja je bil sam šef Bogdan, pomočnik pa Mojč Čerenak; ekipa Gostišča Turist, ki sta jo zastopala Janko Gorenjak in Danilo Novak ter medkrajevna skupina »Pri vročem kotličku«, katere predstavnika sta bila Zdenko Vrenko iz Vojnika in Branko Gobec iz Nove Cerkve.

 

Vse zgoraj naštete ekipe so kuhale pod  budnim očesom strokovne komisije, ki je preverjala, če gre vse prav. Predsednik komisije je bil Edvard Kužner, člana pa Magda Ravnjak in Dušan Horvat. Prireditev je s svojimi domislicami začinil in povezoval Zdenko Lednik – Maks.

Vsi: kuharji, komisija in obiskovalci smo se potili v pravi poletni vročini, saj se je živo srebro ponekod povzpelo tudi do 35°C in le zavetju stoletnih dreves v parku in šotoru se imamo zahvaliti, da je bilo za »zdržati«. Vsi sodelujoči so prejeli priznanja, prve tri skupine pa so poleg priznaj prejele tudi medalje (zlato, srebrno in bronasto) ter prospekt in majico TD Frankolovo. Najboljši zmagovalni golaž so v potu svojega obraza skuhali »Bukolani«, drugo mesto sta  dosegli članici Društva Talon, tretje mesto pa si je prislužilo Mladinsko društvo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so kakorkoli pomagali pri izvedbi našega 1.Golaž žura, za katerega upamo, da bo postal tradicionalen. Posebna zahvala pa velja Mesninam Celje in Izidorju Krivcu, podjetju Heres, Lešku Žnidarju, Heledis Arclin, NT & RC ter Elektroinženiringu Lilija, Bogdanu Lilija, ki je opravil večji del organizacije, vsem sodelujočim ekipam, strokovni komisiji, brez katere  zmagovalcev ne bi bilo, napovedovalcu in seveda vsem, ki ste se prireditve udeležili.

                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                   Irma Blazinšek,

predsednica TD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.