Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Moški pevski zbor o potepu, koncertu in ......


KULTURA

| |
18.03.2015      9:38
A A

Moški pevski zbor o potepu, koncertu in jubileju


Na zaključnem izletu, ki sem ga sam poimenoval strokovna ekskurzija, se je zgodilo tudi simpatično povabilo gospoda Saša Freliha o sodelovanju in petju pri večerni nedeljski maši na Tromostovju pri frančiškanih v Ljubljani.


*Moški pevski zbor Vojnik.
*Moški pevski zbor Vojnik.
Deli:

Ko smo se pevci podali lani na potep po Sloveniji, sem se dogovoril tudi za strokovni obisk in ogled pomembne slovenske kulturne ustanove – Cankarjevega doma. In ker so v tem domu tudi največje orgle na Slovenskem, smo si zaželeli, da bi si jih lahko ogledali. Tudi mi namreč uporabljamo ta čudoviti inštrument vsako prvo nedeljo pri jutranji maši v domači cerkvi sv. Jerneja v Vojniku.

Gospod Mišo Saša Frelih, skrbnik orgel in organist, nam je v petinštiridesetih minutah natančno predstavil orgle in nas seznanil z njihovim delovanjem. Ker pa je sam organist pri frančiškanih na Tromostovju, nas je povabil, da se 18. januarja 2015 s pevci pridružimo maši in jo obogatimo skupaj. V župniji Marijinega oznanjenja je župnik pater Pavle Jakop s Frankolovega. Sprejel nas je pater Vid in bil z nami še po maši v prijateljskem pogovoru. Tamkajšnjemu občestvu smo hvaležni, da so naši glasovi lahko obogatili bogoslužje v glavnem mestu.

Ko smo prispeli na Prešernov trg, smo se seveda ustavili pri spomeniku Franceta Prešerna, po katerem ponosno nosimo tudi ime. Zapeli smo nekaj pesmi in takoj imeli okrog sebe hvaležno poslušalstvo.

 

Dejavnosti zbora pa se nadaljujejo, saj se približuje sobota, 18. april 2015, ko bodo v našem Kulturnem domu v Vojniku ob 19. uri zvenele slovenske narodne in umetne pesmi. Na letni koncert vas, spoštovani prijatelji, donatorji, sponzorji in vsi, ki vam pesem pogreje in poboža dušo, vljudno vabimo!

 

V zboru imamo letos dva pevca, ki praznujeta častitljiv jubilej – 80 let:

Vinko Dobovičnik je svoj rojstni dan praznoval 23. februarja 2015. Zborovski glasbi in pevskim zborom v Novi Cerkvi in Vojniku je podaril krepkih 60 let aktivnega petja in bogato dopolnitev tudi v številnih solističnih vložkih. Ob tej priložnosti se mu v imenu vseh pevcev in tudi poslušalcev spoštljivo zahvaljujem in ga seveda vabim, da še vztraja in nam lepša večere vaj s svojim humorjem in vztrajnostjo. Naj zdravstvene in druge težave ne bodo ovira. Prepričan sem, da tudi takšni trenutki med sopevci in prijatelji dodajajo kakovost našemu življenju.

 

Jože Krajnc prav tako letos aprila praznuje 80 let življenja in 40 let pevskega udejstvovanja. Tudi njemu se zahvaljujem za bogat prispevek zboru na številnih nastopih, posebej še za kakovostno glasovno dopolnitev. A mnogokrat nam bolezen prepreči številne dejavnosti, zato Pepiju na tem mestu želim okrevanja in se mu prav tako v svojem imenu in imenu vseh pevcev zahvaljujem za dragocen prispevek zboru in zborovskemu petju v Vojniku.

 

Franci Korošec, predsednik zbora

 

Foto: Tatjana Splichal, Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.