Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob obali okoli 5 stopinj C.
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 15°C
petek, 03.03.2017
-1°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Piknik Katrce, najbolj vesela zabava Radia ......


KULTURA

| |
26.06.2014      12:14
A A

Piknik Katrce, najbolj vesela zabava Radia Celje


Nekoč smo skupaj s poslušalci prišli na idejo, da bi organizirali piknik, kjer bi se srečali in si vzeli čas za družino in prijatelje. Iz preprostega piknika je danes nastala tradicionalna prireditev Piknik Katrce, ki vsako leto združuje tisoče prijateljev in zares veliko družin.


Klavdija Winder Pantner je s konja otvorila Katrco 08.
Klavdija Winder Pantner je s konja otvorila Katrco 08.
Deli:

Lahko bi dejali, da smo skupaj z glasbeniki iz cele Slovenije postali velika slovenska družina, saj nas združuje odlična slovenska glasba. Pripraviti prireditev teh razsežnosti res ni mačji kašelj, a volja in seveda hvaležnost vseh, ki z nami preživijo nepozabno popoldne in večer, sta dovolj velik razlog, da v uredništvu oddaje Katrca vztrajamo vsa ta leta. Tudi kakšno poleno je priletelo kdaj pa kdaj na našo pot, a z gotovostjo verjamemo, da se dobro z dobrim vrača. Kako ne, saj so na našem odru nastopili glasbeniki iz vseh koncev Slovenije, število pa bo letos narastlo na 170 glasbenih zasedb in posameznikov; tudi obiskovalci nam vsa leta stojijo ob strani in celo prilagajajo svoj dopust, da bi lahko praznovali z nami. Morebiti se boste vprašali, zakaj smo kar sedem let preživeli v Vojniku. Odgovor je preprost: glavna šoferka Katrce je domačinka Klavdija Winder Pantner, ki pravi, da je svoje prve korake v glasbi pri rosnih štirih letih začela prav v tej občini. Hkrati je ponosna, da je kraj pridobil prepoznavnost in domačinom na prag pripeljal najpopularnejše glasbenike različnih glasbenih zvrsti, čeprav je rdeča nit zagotovo slovenska narodnozabavna glasba.

 

Tudi letos se moramo zahvaliti občini Vojnik, ki nas je prijazno gostila. Seveda pa je bil letošnji piknik tudi poklon dolgoletnemu županu Benu Podergajsu, ki po dvajsetih letih županovanja zapušča svoj županski stolček.

Zahvaljujemo se tudi odlični Hiši Žan za pestro gostinsko ponudbo in bogat srečelov. Letos smo bili priča pestremu spremljevalnemu programu, od reševalne akcije z lavinskimi reševalnimi psi, tekmovanja z električnimi avtomobili pa vse do konjenice, ki je na prizorišče pospremila voditeljico Klavdijo Winder. Kobila Ginger, ki je nosila Klavdijo, je pred leti veljala za eno najboljših kobil v Sloveniji, v Konjeniškem klubu Višnja vas pa so pred prireditvijo poskrbeli tudi za krajši jahalni tečaj, ki je pomagal, da je ježa odlično uspela.

Posebna zahvala gre vsem nastopajočim. Nastopili so: Veseli svatje, Akordi, Ansambel Simona Gajška, Tapravi faloti, Ansambel Lipovšek, Črna mačka, Šepet, Maja Oderlap, Poštar Peška, Mladika, Katrca, Mladi upi, Gasilec Sašo, Azalea, Vili Resnik, Jurčki, Nemir, Slavc L. Kovačič, Aplavz, Nalet, Štrajk, Poskočni muzikanti, Vikend, Pegaz in Boštjan Konečnik.

Letos smo s ponosom obeležili tudi 60 let Radia Celje, svečke smo upihnili na torti velikanki, ki so jo za nas naredili v Termah Dobrna.

 

S sladkim okusom v ustih se veseli poslavljamo od Piknika Katrce Radia Celje 08 in nekje globoko v srcu upamo, da bomo priča najbolj veseli zabavi tudi naslednje leto.

 

Klavdija Winder Pantner
Foto: Nataša Muller, Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.