Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob 16. prazniku občine Vojnik


KULTURA

| |
12.10.2011      14:46
A A

Ob 16. prazniku občine Vojnik


V torek, 4. oktobra 2011, ob 19. uri je v večnamenski dvorani Osnovne šole Frankolovo potekala osrednja prireditev ob prazniku občine Vojnik. Na prireditvi, kjer je bil slavnostni govornik župan Benedikt Podergajs, so nastopili: Godba na pihala Nova Cerkev, Ansambel tolkal Glasbene šole Celje, vokalna skupina 'in spiritu', Jože Jošt, Štajerski rogisti in Arclinski fantje. Program je povezovala Simona Brglez. Na prireditvi so bili podeljeni občinski grbi, županova priznanja in priznanja zlatim maturantom.


Prejemniki grbov
Prejemniki grbov
Deli:

Župan Benedikt Podergajs je poudaril, da je praznovanje občinskega praznika dan, ko pogled pohiti nazaj in tudi zaplava v brezmejne možnosti prihodnosti. »V sledeh preteklosti in v preživetem času občine vidimo nove šole, ceste, vodovode, čistilne naprave in kanalizacije. Vidimo ekološke otoke, zbirni center, obrtno cono, vrtec, telovadnice in kulturne dvorane. V teh sledeh opazimo pomoč ljudem ob izgubi zaposlitve, ob izgubi družinskega člana ali takrat, ko se nekomu zruši svet … Preteklost nam kaže tudi pomoč gospodarstvenikom, kmetom, društvom in drugim povezanim zanesenjakom naše občine. V teh sledeh preteklosti vidimo tudi na tisoče drobnih pomoči, kot so razgovori, svetovanje, umirjanje in tolažbe …« je povedal župan in dodal: »Nocoj pa si vzemimo čas za dobre ljudi. To ste mnoge občanke in občani, ki ste ali niste bili občinski nagrajenci, to ste dobri ljudje iz društev, skupine ljudi ali posamezniki, študentje in duhovniki, dobri ljudje iz šol, vrtcev, zdravstva, kmetijstva ali gospodarstva. Vi ste preprosto tisti ljudje, iz naše občine ali izven nje, ki tej lokalni skupnosti darujete svoje znanje, prosti čas, prostovoljstvo in lastno veselje. Tudi za te ljudi posebej nocoj ustavljamo korak. Ob tem ne pozabljamo mnogih dosedanjih prejemnikov grbov ali priznanj, pozdravljamo pa tudi vse vas, ki boste priznanja prejeli nocoj. V teh časih v vas še posebej vidimo nosilce dobrega, strpnega in potrpežljivega dialoga. V vas vidimo razumnike, ki obvladujejo trenutno krizo medsebojnih človeških odnosov, vidimo ljudi, ki optimizem vlivajo tudi drugim. Vi ste peščica žita, ki vržena na zorano njivo, lahko preraste plevel in obrodi stoteren sad«. 

 

Najprej je župan Podergajs podelil priznanja zlatim maturantom: Luciji Žnidar, Karmen Majger, Tadeju Steničniku, Alenu Založniku in Jaki Ribiču.

 

Lucija je živahna osemnajstletnica, za katero ima dan vedno premalo ur, da bi lahko uresničila vse svoje želje in ideje. Osnovno šolo je zaključila v Vojniku, nato pa šolanje nadaljevala na I. gimnaziji v Celju. S študijem  nadaljuje na Pravni fakulteti v Ljubljani, njen cilj pa je postati notarka. V prostem času, ki ga je med šolskim letom seveda vedno premalo, rada potuje po eksotičnih krajih, vedno znova pa jo navdušijo tudi večje evropske prestolnice.

 

Karmen je leta 1999 kot prvošolka začela obiskovati novo osnovno šolo na Ljubečni, po uspešnih osmih razredih pa se je odločila za gradbeništvo. Prav takrat so tudi začeli obnavljati hišo in vse povezano s tem ji je začelo postajati zelo všeč, zato se je odločila, da se vpiše na Srednjo šolo za gradbeništvo. Sedaj ponosna odpira nov list študijskim letom na Fakulteti za gradbeništvo.

 

Tadej je uspešno končal Srednjo šolo za strojništvo, mehatroniko in medije, in sicer program tehnik mehatronike.  V prvih oktobrskih dneh že obiskuje Fakulteto za strojništvo Univerze v Mariboru, smer mehatronika. Je tehniško naravnan tip, privlačijo ga novosti, vsak dan razmišlja o novih projektih in zamislih, ki jih še raje uresniči.

 

Alen je osnovno šolo obiskoval na Frankolovem, nato pa se je vpisal na Srednjo zdravstveno šolo Celje, ki jo je letos tudi uspešno zaključil. Šolanje nadaljuje na Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, smer radiološka tehnologija. V prostem času se rad ukvarja s športom in se druži s prijatelji.

 

Jaka je osnovno šolo obiskoval v Vojniku, kjer je sodeloval na državnem tekmovanju iz angleškega jezika, ob tem pa je bil še aktiven član PGD Nova Cerkev. Srednjo šolo je obiskoval v Celju, kot dijak Srednje šole za gostinstvo in turizem Celje. Šolanje nadaljuje na Fakulteti za turistične študije Portorož - Turistica.

 

Letos je priznanja župana občine Vojnik prejelo 9 prejemnikov:

 

Karl Kasesnik in ekipa starejših gasilk PGD Vojnik za vložen čas in trud ter uspehe ekipe pod njegovim mentorstvom. 

 

Jernej Čater za dolgoletno petje in sistematično delo v Moškem pevskem zboru KUD France Prešeren Vojnik.

 

Aleš Hren za izjemno človeško dejanje, zaradi katerega se je uvrstil v finalni izbor Žurnalovega projekta in bil razglašen za »Junaka Slovenije 2010«, ko je s Heimlichovim prijemom rešil triletnega dečka.

 

Zvezdana Gal in Aleš Stolec za dolgoletno požrtvovalno delo v kraju, pomoč ljudem v stiski ter za aktivno delo na področju promocije kraja in občine.

 

Terezija Hladin za organizacijo različnih aktivnosti in vestno izpolnjevanje poslanstva rejništva.

 

Mladinsko društvo Frankolovo za prebujanje mladostniškega duha v kraju, organizacijo mnogih dogodkov in prevzem upravljanja bazena.

 

Irena Pinter za bogatitev življenja v kraju, požrtvovalno prostovoljno delo, uspešno organizacijo in vodenje pevskega zbora.

 

Henrik Špeglič za zvesto in zanesljivo petje v moškem pevskem zboru Prosvetnega društva Anton Bezenšek Frankolovo in za aktivno delo v organih in akcijah tega društva.

 

Arclinski fantje za 25-letno pevsko udejstvovanje, uspešno širjenje narodne pesmi ob različnih priložnostih in dogodkih ter za nadaljnjo spodbudo.

 

 

Med kar 320 prejetimi predlogi je Občinski svet Občine Vojnik na predlog Komisije za volitve, imenovanja in mandatna vprašanja potrdil 6 prejemnikov občinskih grbov.

 

Bronasti vojniški grb so prejeli 3 prejemniki:

 

Simon Božnik za uspešno vodenje operativnega dela v Prostovoljnem gasilskem društvu Lemberg, organiziranje dejavnosti, za skrb za čisto okolje in vsestransko sodelovanje za dobrobit.

 

Društvo Talon Frankolovo za dolgoletno skrb na področju ohranjanja naravne in kulturne dediščine, varovanja okolja ter za organizacijo raznolikih dogodkov v kraju.

 

Franc Rihter za dolgoletno in aktivno delo v gasilskih vrstah, za operativno pripravljenost ter uspešno prenašanje izkušenj in znanja.

 

 

Srebrna vojniška grba sta prejela 2 prejemnika:

 

Franc (Branko) Jezernik za izjemno aktivnost na vseh področjih delovanja Prostovoljnega gasilskega društva Nova Cerkev, kakor tudi pri ostalih akcijah v kraju ter za aktivno delo v Krajevni skupnosti Nova Cerkev, saj je s svojim znanjem in strokovnostjo s področja gradbene stroke vedno pripravljen pomagati in svetovati krajanom. Branko je tudi član več društev in organizacij v kraju, nepogrešljiv pa je tudi pri Športnem društvu Nova Cerkev.

 

Dragan Žohar za uspešno vodenje Špesovega doma, ki danes zaposluje čez 80 zaposlenih, ki skrbijo za 170 varovancev. Skrb za stanovalce in zaposlene doma je vidna na vsakem koraku, tako v domu samem, kot v njegovi okolici. Dragan Žohar zna prisluhniti tako težavam stanovalcev, kot težavam zaposlenih in v teh letih je že nič kolikokrat dokazal, da kljub navideznemu trdnemu značaju ob stiski katerega od sodelavcev, njegova dobrosrčnost ne pozna meja. Danes je tudi po njegovi zaslugi, dom odprl vrata vsem, ki se tako ali drugače ukvarjajo s kulturo. Ljubiteljsko kulturo tudi finančno podpira in z razumevanjem že vsa leta z veseljem prispeva za razne kulturne projekte v občini.

 

Zlati vojniški grb je prejela Majda Rojc.

 

Majda Rojc je že četrti mandat ravnateljica Osnovne šole Vojnik. Njeno poslovno sodelovanje z Občino Vojnik sega v leto 1996. Največja odlika zanjo je predanost delu, ki nima meja. Delo, ki ga opravlja, ne pozna delovnega časa, saj so ji njena pozitivna razmišljanja in bogate delovne izkušnje vedno dobrodošle in ji dajo še dodaten zagon za pripravo investicijskih projektov šole. Sadovi njenega sodelovanja z občino so: nova POŠ Socka, nova podoba OŠ Vojnik, nova večnamenska dvorana v Novi Cerkvi, priključitev POŠ Šmartno v Rožni dolini in nazadnje še priprava na začetek gradnje nove telovadnice v Vojniku. Veliko bi lahko naštevali, kaj vse je OŠ Vojnik pridobila v času njenega vodenja in razumevanja v kolektivu: od sodelovanja učencev v številnih regijskih projektih in tekmovanjih, osveščanje in izobraževanje staršev z različnimi predstavitvami, sodelovanje pevskih zborov s češkimi mladinskimi pevskimi zbori, sodelovanje v šolski košarkarski ligi, podpora za delovanje številnih izvenšolskih dejavnosti, pomoč pri izvajanju občinskih prireditev, sodelovanje in podpora številnim društvom v kraju. Majda Rojc je bila za svoje delo že nagrajena s srebrnim vojniškim grbom.

 

 

Tjaša Podergajs




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.