Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Novo Cerkev so napolnile narodne noše


KULTURA

| |
24.06.2013      9:11
A A

Novo Cerkev so napolnile narodne noše


V nedeljo, 9. junija, se je v središču Nove Cerkve plesalo in pelo. Turistično društvo Nova Cerkev je drugič zapored organiziralo srečanje folklornih skupin.


*
*
Deli:

V čudovitem ambientu pod lipami so prišle narodne noše še bolj do izraza. Svoje plesno znanje so najprej prikazali učenci Osnovne šole Vojnik in podružnične osnovne šole iz Nove Cerkve, ob njih je zapel tudi zborček najmlajših. Nastopile so še folklorne skupine iz Socke, Dobrne, Galicije ter Ponikve pri Žalcu, Folklorna skupina Jurij Vodovnik iz Skomarja in Folklorna skupina Splošne bolnišnice Ptuj. Za poživitev programa so poskrbeli domači ansambli Tapravi gasilci, Veseli potepuhi in Klateži. Prireditev je bila res paša za oči, posebno prisrčni so bili najmlajši. Vsi, ki ste ta izjemni dogodek zamudili, ste vabljeni na prireditev naslednje leto, saj organizatorji pravijo, da bo. Nabralo se je tudi precej slikovnega in video materiala, vse pa najdete na Facebook portalu Nova Cerkev in www.mojaobcina.si/vojnik/

 

Video posnetek TAPRAVI GASILCI je na: http://www.youtube.com/watch?v=U4gWOW74jxc&feature=youtu.be

 

Videoposnetek ansambla KLATEŽI je na: http://www.youtube.com/watch?v=WfCVP033Pds&feature=youtu.be

 

                                                                                              Turistično društvo Nova Cerkev

                                                                                              Predsednica Zvezdana Stolec

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.