Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Popoldne bo v hribovitem svetu severne Slovenije jasno, drugod bo večinoma oblačno, ponekod po nižinah v notranjosti tudi megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 2, na Primorskem do 10 stopinj C.
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-13°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-9°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nastop, ki ga ne gre pozabiti


KULTURA

| |
16.06.2011      12:20
A A

Nastop, ki ga ne gre pozabiti


V nedeljo, 12. junija, so pevci Mešanega pevskega zbora Vojnik pripravili pravo presenečenje. Koncert v dveh delih je prispeval k osveščanju zavesti o dogodkih, ki so se zgodili med drugo svetovno vojno. Tako je bilo slišati partizanske pesmi, ki so nastale med najhujšimi boji in jih še danes radi prepevamo, saj so povezane z nastankom naše domovine.


Prvi del koncerta - miting je vodila Andreja Stopar
Prvi del koncerta - miting je vodila Andreja Stopar
Deli:

To so potrdili obiskovalci prireditve, saj je večina od njih zapela skupaj z zborom. Tudi skečev ni manjkalo, ki so zvabili nasmeh na ustnice gledalcem v dvorani. Pevke in pevci so nosili prave partizanske uniforme s titovkami, vzdušje pa so povzdignili še otroci iz OŠ Vojnik s svojim delom programa. Pevski zbor je na harmoniko spremljal Domen. Upokojensko društvo Vojnik je lahko ponosno na ta zbor, ki kljub letom dosega veliko poslušanost. Zahvala gre pevcem, ki se radi dobivajo, prepevajo in se pojavljajo v javnosti, še posebej gredo pohvale Vidi Bukovac - pevovodkinji, ki ji ni težko kljub letom prihajati na vaje in z njimi osvajati nove pesmi znanih skladateljev. Tudi Ivanka Koprivnik je prava mati zboru, saj skrbi na najrazličnejše načine za njihovo redno in uspešno delovanje.

V drugem delu koncerta so zapeli znane pesmi iz novejšega obdobja, ki so prav tako segle do srca in ob pogledu, ko so se pevke in pevci med seboj prijeli za roke, so marsikomu zvabili solze v oči. Po koncertu pa so pripravili v lastni režiji pogostitev, pa tudi na njej se je čula pesem.

Udeležence prireditve in pevce MPZ Vojnik je pozdravil predsednik Društva upokojencev občine Vojnik Ivan Robačer, program je povezovala Janja Srebot Vdovič, vodja prvega dela koncerta pa je bila Andreja Stopar.

Naj še dolgo uspešno nastopajo in naj ne bo škoda denarja za njihovo delovanje, saj so tudi starejši lahko uspešni, predvsem pa priljubljeni.

Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.