Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Naših trideset let


KULTURA

| |
17.11.2014      17:42
A A

Naših trideset let


Minilo je 30 let, odkar smo se v prelepem majskem večeru po končani podoglariji v Arclinu fantje in možje odločili, da se bomo še naprej družili ob petju. Tako je nastala pevska skupina Vaški fantje, ki so jo domačini kmalu preimenovali v Arclinske fante, in tako je ostalo do danes. Na začetku smo peli na družinskih slavjih, potem se je petje razširilo še na druge prireditve (otvoritve, žegnanja, izlete, občne zbore, proslave, srečanja ljudskih pevcev, koncerte ipd.).


*
*
Deli:

Nekaj pevcev je sodelovalo le občasno, redno pa so peli Tone Štante, Edo Kušar, Milan Svetel in Peter Marguč. Skupini sta se pridružila še Franci Bogovič in Milko Kovač, vendar sta zaradi bolezni prenehala sodelovati Edi Kušer in Tone Štante. Tako je ostal kvartet, ki deluje še danes.

 

Zadnjo soboto v oktobru smo Arclinski fantje v Kulturnem domu Vojnik s koncertom proslavili 30-letnico delovanja. V goste smo povabili naslednje zasedbe: Kvartet Grmada, Oktet Podoglarji, Taščice, Pevke Društva kmetic Meta, Ljudske pevke DU Vojnik, kot presenečenje je nastopila mlada glasbena skupina M. J. A. V.

 

S svojo prizadevnostjo, znanjem in dobro voljo nam je koncert pomagala pripraviti ga. Petra Pehar Žgajner, za humor je poskrbel Štamperlov Pepi, prireditev pa je povezovala Katja Žvikart. Na koncert smo povabili vse člane, ki so bili v sestavu ob sami ustanovitvi, in prijatelje, ki nam pomagajo, kadar je kdo od nas zadržan. Skupaj z njimi smo zapeli nekaj pesmi.

 

Povabili smo tudi harmonikarja g. Petra Jagodiča, ki sodeluje z nami že vrsto let. Skupno z njim smo zapeli jubilejno pesem – poslušalci so jo lepo sprejeli. Zahvala zanjo še posebej velja ge. Mileni Jurgec in g. Gojku Jevšenaku.

 

Besede zahvale naj gredo še enkrat vsem, ki so kakor koli sodelovali pri pripravi in izvedbi tega koncerta, prav tako tudi vsem, ki so prišli na prireditev in do zadnjega kotička napolnili dvorano ter nam s tem dali priznanje za dosedanje delo.

 

Naj še naprej zveni slovenska ljudska pesem.

 

Peter Marguč

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.