Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-10°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-13°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -3°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturno društvo Socka


KULTURA

| |
18.08.2013      17:36
A A

Kulturno društvo Socka


Etno glasbena skupina Vrajeva peč je praznovala 30 let svojega lahko rečemo kar bogatega delovanja. Skupino je ustanovil domačin, že pokojni Pavel Švab. Na 1.srečanju v gostilni Koprivnik v Socki leta 1978 sta nastopila dva člana: Pavel Švab na harmoniki in njegov prijatelj Polde Tratnik, ki je igral na metlin štil. Leta 1983 pa so se jima pridružili še ostali člani skupine Vrajeva peč.


*Etno skupina Vrajeva peč
*Etno skupina Vrajeva peč
Deli:

Nekaj časa smo nastopali samo na prireditvah v gostilni Koprivnik, potem pa so se nastopi vrstili, saj smo bili ena izmed prvih takšnih skupin. Veliko smo nastopali doma in tudi drugje izven meja. V teh letih smo imeli več kot tisoč nastopov. Vsi so nam ostali v lepem spominu in se jih bomo še vedno radi spominjali.

Na koncertu, ki smo ga pripravili za našo obletnico 28. 7. 2013 v večnamenski dvorani v Novi Cerkvi, je sodelovalo domače društvo, skupina Grofje, ki že nekaj časa ne deluje več kot sekcija. Obnovili so plese in se nam na ta dan pridružili, za kar se jim prisrčno zahvaljujemo. Tudi skupina mladih plesalk Can-Can nekaj časa ne deluje. Tudi one so obnovile svoje znanje in se nam pridružile. Hvala plesalkam in Milanki Kralj za njeno sodelovanje.

Hvala folklorni skupini KD Socka, ljudskim pevcem iz Socke in najmlajši nastopajoči pevki Maji Sivka, ki je navdušila gledalce v dvorani. Naša skupina je bila počaščena s častnim priznanjem, ki nam ga je podelil gospod Peter Selčan, podpredsednik Javnega sklada za kulturne dejavnosti, za kar se mu lepo zahvaljujemo.

Povabili smo tudi goste: etno glasbeno skupino Kar bo pa bo iz Radelj ob Dravi, ljudske pevke Pušelc iz Mozirja, Arclinske fante in ansambel Vagabundi. Njihov začetek je bil v Socki pred veliko leti. Veseli, da so se nam pridružili na obletnici, se vsem gostom iskreno zahvaljujemo.

Kot skupina smo se z veseljem pripravljali na to prireditev. Gledalcem smo želeli podariti lep večer, kar nam je tudi uspelo. Videli smo, da so bili z našim programom zadovoljni. To nam je bilo v veliko veselje, zato se vsem, ki ste bili z nami, prisrčno zahvaljujemo.

Upam, da se bo kultura v Socki nadaljevala. Želim, da jo nadaljujejo mladi. V tej mali vasici Socki živi mnogo sposobnih in dobrih ljudi, ki so pripravljeni pomagati in sodelovati.

Zahvaljujemo se:

- Občini Vojnik za denarno pomoč,

- Osnovni šoli Vojnik za prostor,

- gospodu Juretu Vovku in gospodu Ediju Fidlerju za projekcijski prikaz ter

- voditeljici Janji Srebot.

 

Predsednica KD Socka,

Ivanka Koprivnik

 

Foto: J. Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.