Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj in deloma dopoldne bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-14°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-11°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert ob 25. obletnici delovanja ansambla ......


KULTURA

| |
10.10.2011      22:04
A A

Koncert ob 25. obletnici delovanja ansambla Stanka Mikole


V nedeljo, 9. oktobra 2011, je v večnamenski dvorani OŠ Frankolovo odmevala pesem v počastitev 25. obletnice delovanja ansambla Mikola.


Ansambel Mikola
Ansambel Mikola
Deli:

Pred začetkom koncerta so si obiskovalci lahko ogledali razstavo o zgodovini ansambla. Člani godbe na pihala Ljubečna so s svojim igranjem že pred vhodom ustvarili vzdušje primerno praznovanju.

 

Pesem Šentjurčanka, ki je bila ena izmed prvih uspešnic Stanka Mikole, je zazvenela v uvodu koncerta. Sledila ji je najnovejša skladba, za katero so posneli tudi videospot, to je valček Ljubezen na ladji, ki je v tem lepem jesenskem popoldnevu marsikomu obudila spomin na morsko vzdušje.

 

Ansambel Mikola je sprva, v letu 1986, začel kot trio in že takrat so se držali vsebine skladbe "Le muzika je tista, ki nas gor drži".

 

Na njihovem jubilejnem koncertu smo lahko prisluhnili Polka puncam, ki pa so zaradi odsotnosti članice medse povabile Stanka, tako da so njihove skladbe zazvenele v polni instrumentalni zasedbi, z nekoliko drugačnim pevskim delom (zaradi moškega glasu).

 

Stankova ljubezen do glasbe in ustvarjanja postaja družinska tradicija, saj se poleg žene Tanje, z glasbo ukvarjata tudi njegova sinova Matej in Tomaž, ki sta se z očetom predstavila v show zasedbi Mikola brothers. Matej je v duetu skupaj z očetom zaigral skladbo Preko trat, ki jo je povezovalec programa Boris Kopitar predstavil kot avtorski projekt Stanka Mikole, ustvarjen posebej zanju s sinom. Tomaž pa je v zabavnem delu zaigral odlomek skladbe, ki je postala znana iz  filma Titanic. 

 

Ansambel veliko nastopa tudi v tujini, zato so zaigrali tudi v tirolski zasedbi in noši. 

 

S svojim nastopom so slavljencem voščili Šentjurski muzikantje, z njimi je zaigral tudi Viki Ašič ml. Pesem Metoda Jakopa Kje si moj dom je zazvenela v skupni izvedbi družine Gregorc in ansambla Mikola, gost je bil tudi Asim Maslo, ki je zapel v duetu s Tanjo Mikola, tudi povezovalec programa Boris Kopitar je odpel nekaj svojih pesmi, med njimi Žametne vrtnice, z glasbeno podlago v izvedbi Prifarskih muzikantov  ter drugo zelo znano Bo moj vnuk še pel slovenske pesmi, s svojim humorjem pa je prisotne v dvorani spravljal v smeh "Štamperlov" Pepi.

 

Člani ansambla Mikola so skupaj z gosti pripravili vsebinsko pester in stilno raznolik koncert s katerim so slavljenci dokazali, da jim volje in ustvarjalnega zanosa ne manjka.

 

Pester jesenski popoldan se je prevesil že v večer, ko se je ob čestitkah slavljencem zaključil koncert ob njihovem jubileju.

 

 Lidija Eler Jazbinšek

 

 

  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.