Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-11°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-8°C | 1°C
sobota, 28.01.2017
-14°C | 6°C
nedelja, 29.01.2017
-8°C | 3°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Joškova banda že tretjič na Češkem


KULTURA

| |
11.11.2013      21:41
A A

Joškova banda že tretjič na Češkem


Ob praznovanju zavetnika Čehov sv. Vaclava je bila konec septembra 2013 v češko mesto Česka Skalice povabljena Joškova banda. S svojim glasbenim programom je nastopila na tamkajšnji osnovni šoli, ob slikovitem jezeru Rozkoš in zadnji dan v romantični Babičini dolini Ratiborice skupaj z eno najboljših čeških folklornih skupin Barunka.


*Joškova banda in češka folklorna skupina Barunka zaigrali skupaj
*Joškova banda in češka folklorna skupina Barunka zaigrali skupaj
Deli:

Da je vse potekalo v najlepšem redu, je poskrbela ravnateljica osnovne šole Česka Skalice Zdenka Vitova, za kar se ji Joškova banda iskreno zahvaljuje. Kako prisrčen je bil nastop Joškove bande na osnovni šoli, priča članek, objavljen v časopisu Nachodsky denik v mesecu oktobru 2012, katerega so napisali otroci in učitelji te šole (iz češčine je preveden samo del članka).

 

V Češkoskalički šoli odmevala glasba iz Slovenije

 

V petek, 27. septembra, je po češkoskalički šoli v Ulici Komenskega odmevala glasba, ki so jo učenci in učitelji spremljali z velikim aplavzom. To je bil za nas poseben obisk iz prijateljske Slovenije. Joškovo bando je k nam povabila naša gospa ravnateljica Paed dr. Zdenka Vitova. Sedem glasbenikov v posebnih nošah in ljudskimi instrumenti je navdušilo učence in učitelje. Ljudski instrumenti ribežl, grablje z zvončki, lopar, harmonika, boben, trobenta, narejena iz buče, jodlanje in petje so ustvarili veselo razpoloženje v šoli, kakor tudi izven nje, saj so se mimoidoči spraševali, zakaj je na naši šoli danes tako veselo. Zato se iskreno zahvaljujemo našim slovenskim prijateljem za vesele glasbene trenutke. Želimo si, da se še večkrat ponovijo. Nastop Joškove bande na naši šoli je bilo povabilo za naslednji dan, ko se je v bližnji Babičini dolini odvijal praznik sv. Vaclava.

 

J. Žlaus

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.