Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Popoldne bo na Primorskem deloma sončno. Drugod bo pretežno oblačno, še bodo nastale posamezne plohe. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 22 stopinj C.
11°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jaslice v cerkvi v Sv. Trojici


KULTURA

| |
22.12.2012      13:10
A A

Jaslice v cerkvi v Sv. Trojici


Malo pred božičem smo si v kletnih prostorih cerkve v Sv. Trojici ogledali jaslice, ki so jih izdelali in postavili posamezniki, društva, šole in vrtci, pa tudi lokalne skupnosti. Med njimi so bile tudi jaslice vojniške cerkve in Občine Vojnik. Naše obnovljene jaslice so krasile osrednji prostor prireditve, restavratorji pa so se potrudili z obnovo, tako da so privlačile obiskovalce in bile deležne številnega ogleda.


Pozdrav župana občine Vojnik Bena Podergajsa.
Pozdrav župana občine Vojnik Bena Podergajsa.
Deli:

Del moškega pevskega zbora KUD France Prešeren iz Vojnika je uvodoma zapel nekaj pesmi, potem pa je v imenu občine Vojnik spregovoril župan Beno Podergajs.

Po kulturnem programu, v katerem so sodelovali otroški pevski zbor ob spremljavi pianistke, trobentač in pevski zbor društva upokojencev, je sledil osrednji pozdrav tamkajšnjega župana Darka Frasa. Zahvalil se je vsem razstavljalcem, organizatorjem razstave, na koncu pa podelil priznanja vsem, ki so razstavljali.

 

Župnik cerkve sv. Trojice je blagoslovil jaslice, s čimer pa je bila razstava odprta. Za povabilo na sodelovanje se je zahvalil tudi naš župan Beno Podergajs in podelil spominsko darilo županu in župniku.

 

Pevci našega pevskega zbora pa so s svojim ubranim petjem popestrili prireditev, druženje pa se je nadaljevalo še v pozne večerne ure. Seveda so se grla sproti močila, pa tudi prigrizka ni manjkalo.

 

Jure Vovk

Foto: J. Vovk 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.