Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-5°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-8°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Interpretacija dediščine v galeriji PIROS


KULTURA

| |
01.04.2012      18:06
A A

Interpretacija dediščine v galeriji PIROS


Projekt Po poteh umetnosti in umetne obrti, katerega nosilec je Občina Laško, partnerji pa Občina Vojnik, Občina Štore, STIK ter KD Galerija Maleš in je delno sofinanciran iz sredstev Leader, predstavlja inovativen prispevek k razvoju perspektivnih dejavnosti območja LAS Raznolikost podeželja.


Deli:

Spodbuja kulturni turizem na podeželju, odličnost in inovacije na področju upodobitvenih in vizualnih umetnosti ter solidarnost in vseživljenjsko učenje s pomočjo umetnosti. Omogoča in promovira dostop do umetnosti in umetniškega izražanja za najširši krog ljudi in si prizadeva za ohranjanje in spodbujanje rasti v kulturnem gospodarstvu območja.

 

V okviru projekta so bile v začetku marca izvedene tri delavnice za prihodnje vključene ponudnike v mrežo novega integralnega turističnega produkta. 3. marca smo se v Zdravilišču Laško seznanili z dobrimi praksami Rokodelske akademije iz Veržeja in zadruge Pomelaj z Male Polane. 6. marca smo v Muzeju Laško prisluhnili mag. Tatjani Štinek, ki nam je predstavila modele povezovanja za večjo učinkovitost in prepoznavnost. 10. marca pa smo v Galeriji Piros v Globočah pri Vojniku gostili priznano interpretatorko dediščine, Marjeto Keršič Svetel, ki nam je na izjemno zanimiv in poučen način približala osnove interpretacije dediščine kot komunikacijske metode, skozi katero posredujemo znanja, vrednote, veščine in čustva. Našo predavateljico je galerija Piros očarala, še prav posebej razstava o Boženi Nemcovi, veliki češki pisateljici in pravljičarki, s katere deli se je srečala že v rani mladosti. Ilustracije Jožeta Žlausa so jo popeljale nazaj v slikovito otroštvo in ji podarile nepozabno doživetje, prav tako pa tudi nam udeležencem, ki se zakoncema Žlaus zahvaljujemo za gostoljubje, zavodu Etno Eko ter Tanji Gobec pa za pogostitev.

 

Marina Bezgovšek,

STIK

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.