Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti


KULTURA

| |
20.10.2015      12:07
A A

Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti


Občina Vojnik in grad Lemberg sta ob praznovanju občinskega praznika v soboto, 26. septembra 2015, na lemberškem gradu organizirala edinstven glasbeni dogodek prepletanja raznih glasbenih zvrsti. Nad prijetnim glasbenim vzdušjem v grajskih prostorih sta bila poleg obiskovalcev še posebej navdušena župan Občine Vojnik Branko Petre in lastnik gradu Lemberg Franci Zidar, ki sta v uvodu zbrane goste tudi nagovorila. Dobro razpoloženje, ki ga je s kulinaričnim razvajanjem ob zaključku še dodatno popestrilo Turistično društvo Nova Cerkev, je bilo obojestransko; ogromen aplavz nastopajočim glasbenim mojstrom na eni strani in navdušenje glasbenikov nad čarobnim prostorom na drugi z željo, da grajsko skrivnostnost še kdaj polepšajo z glasbeno zgodbo.


Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti
Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti
Deli:

Goran Bojčevski kvartet, ki je tokrat nastopal brez pianista Dejana Berdena, je glasbeni projekt, v katerem so moči združili sami mednarodno priznani glasbeniki z visoko izobrazbo in svetovnimi referencami. Goran Bojčevski je magisterij iz klarineta končal na slovitem salzburškem Mozarteumu z najvišjo oceno, harmonikar Tomaž Marčič je diplomiral na Visoki šoli za glasbo v Trossingenu, podiplomski študij pa končal leta 2004 na Visoki šoli za glasbo v Würzburgu. Miha Koren je kontrabas in baskitaro začel igrati na Glasbeni šoli v Velenju, kasneje pa je svojo izobrazbo nadaljeval v Gradcu, kjer je sodeloval z velikimi imeni jazz glasbe. Dejan Berden je profesor glasbe in vrhunski instrumentalist. Kvartet izvaja predvsem avtorsko glasbo Bojčevskega in tudi balkanske standarde v etno-jazz preobleki.

 

Glasbeniki vsak na svojem področju predstavljajo vrh dovršenosti, ko pa se posamezne energije zlijejo v eno samo, dobimo čisto posebno zgodbo. Zgodbo, ki dokazuje, da je prepletanje raznih glasbenih zvrsti ne zgolj mogoče, ampak čarobno.

 

Tjaša Podergajs
Foto: arhiv občine

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.