Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
-1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 21°C
torek, 02.05.2017
7°C | 22°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
5°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bogat kulturni utrip na Večerih v kašči v ......


KULTURA

| |
01.01.2014      9:09
A A

Bogat kulturni utrip na Večerih v kašči v Novi Cerkvi


Jesenske in zimske večere v Novi Cerkvi je mogoče preživeti prijetno in poučno. Obnovljena župnijska kašča omogoča župniji, da organizira izobraževalna predavanja, ki so zanimiva za verujoče in neverujoče krajane. Pripravili so niz predavanj, ki se bodo nadaljevala tudi v prve mesece leta 2014. V prijetnem okolju se zbirajo tisti, ki jih zanimajo duhovna vprašanja, življenjske resnice, vrednote in svetovna vprašanja. Predavanja so doživeta, podprta z glasbenimi dogodki, in se zaključujejo z razgovori.


*Pater Branko Cestnik o krščanstvu
*Pater Branko Cestnik o krščanstvu
Deli:

Velik pomen za človeka v stiski  ima sočutje in bližina, same besede niso dovolj.

Župnijska kašča je gostila že nekaj znanih predavateljev. V  novembru je bilo predavanje in razmišljanje patra Karla Gržana z naslovom Le kaj počne Bog v nebesih, ko je na zemlji toliko trpečih? Udeležencem je predstavil knjigo, ki je izšla septembra 2013. Dr. Karel Gržan je po poklicu duhovnik, vendar je tudi pisatelj, mislec, ustanovitelj komun za odvisnike, odkriva stara gradišča, ukvarja se z zgodovino, filozofijo in je doktor znanosti s področja literarnih ved. Seznam njegovega ustvarjanja je dolg, piše za mladino in odrasle, piše o stiskah sodobnega človeka. O delu Le kaj Bog počne v nebesih, ko je na zemlji toliko trpečih? meni, da ga je napisal zaradi trpljenja nemočnih ljudi in živali. Knjiga je nastala po resničnem dogodku, ki je v njem sprožil številna vprašanja, kje je Bog, kaj počne in zakaj ne ukrepa ob trpljenju ljudi. Naslov knjige je provokativen, avtor skuša skozi celoten tekst  razumeti vlogo Boga skozi različna zgodovinska obdobja. Vsebina nas vabi k razmišljanju in ne ponuja dokončne resnice, ki ob stiskah človeka sili, da vedno išče dokončne resnice  naprej. Na predavanju je izpostavil pomanjkanje srčnosti, duhovnosti in nevarnost, da je sama človeška pamet lahko nevarna. Prepričan je, če trpečemu ponudimo sočutno bližino, sami pridobimo, saj sta tedaj oba notranje manj sama. Predavanje je popestril Miha Hliš z igranjem na kitaro.  

 

Ali veste, da je krščanstvo najhitreje rastoča religija na svetu?

V drugem Večeru v kašči je bil gost pater Branko Cestnik, slovenski teolog, filozof, pater klaretinec. Naslov njegovega predavanja je bil Ali veste, da je krščanstvo najhitreje rastoča religija na svetu? Govoril je o prihodnosti krščanstva v svetu, predstavil krščanstvo kot globalno religijo in  položaj krščanstva danes. Njegovo predavanje je bilo pronicljivo in kot dober poznavalec je poiskal  prave vzroke za družbene pojave doma in v svetu.

Tematika obeh predavateljev je bila aktualna in zanimiva. Na tretjem Večeru v kašči bo predstavljena nova življenjska tema, ki bo pritegnila poslušalce in nam širila obzorja. Prireditelji bodo povabili strokovnjaka, ki bo  z nami delil svoje izkušnje, poglede  in znanje.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
09.05.201 | Ostalo
Pohod na Hom nad Grižami
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.