Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini zmerno do pretežno oblačno. Na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine.
-3°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-5°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-4°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

60 minut ljubezni


KULTURA

| |
14.03.2013      14:56
A A

60 minut ljubezni


Vokalna skupina In spiritu pod umetniškim vodstvom Davida Preložnika in Dekliška vokalna skupina iz Vojnika pod umetniškim vodstvom Emilije Kladnik Sorčan, sta v torek, 12. marca 2013, na slovenski praznik ljubezni – gregorjevo, priredili koncert z naslovom 60 minut ljubezni. Ideja o skupnem nastopu se je porodila povsem spontano, Dekliška vokalna skupina pa se je povabilu In spiritu z veseljem odzvala. Uvod v koncert sta z izvirno besedo in poezijo popestrila Miha Založnik in Maja Dobrotinšek. Večer so dodatno obogatili še Natalija Podgoršek in David Preložnik na klavirju, Maja Srebočan s flavto ter Luka Juteršek s harmoniko.


Slovensko ljudsko pesem Vsi so prihajali sta zapela Urška Oprčkal in Luka Juteršek.
Slovensko ljudsko pesem Vsi so prihajali sta zapela Urška Oprčkal in Luka Juteršek.
Deli:

Obe vokalni skupini sta v zanimivem osrednjem programu predstavili svoj izbor pesmi na temo ljubezni, ki sta jih vsebinsko povezali v več sklopov, od ljubezenskih začetkov, razočaranj, spominov, do resničnega življenja. V polni dvorani Kulturnega doma v Vojniku smo obiskovalci ob pesmi imeli priložnost razmišljati o pomenu ljubezni in njeni življenjskosti. Skozi sproščen pevski večer sta nas z besedo popeljala kar oba umetniška vodja in poudarila, da si zaradi naklonjenosti in interesa publike skupini želita, da koncert na slovenski praznik ljubezni postane tradicionalen. Ob zaključku koncerta so nastopajoči skupaj z navdušeno publiko zapeli slovensko ljudsko pesem »Al' me boš kaj rada 'mela?«.

 

Tjaša Podergajs

Foto: Matjaž Jambriško

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.