Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

delno oblačno
Popoldne bo v hribovitem svetu severne Slovenije jasno, drugod bo večinoma oblačno, ponekod po nižinah v notranjosti tudi megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 2, na Primorskem do 10 stopinj C.
-13°C | -4°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-13°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
-4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

16. tradicionalni božični koncert v Novi ......


KULTURA

| |
02.01.2013      7:25
A A

16. tradicionalni božični koncert v Novi Cerkvi


Z izvedbo 16. tradicionalnega božičnega koncerta je Mešani cerkveni pevski zbor z zborovodkinjo Darinko Stagoj popestril praznično kulturno dogajanje v domačem kraju. Koncert je bil na Štefanovo, ki je državni praznik, torej 26. decembra, v župnijski cerkvi.


Vsi nastopajoči
Vsi nastopajoči
Deli:

Najprej je prisrčno nastopil Otroški cerkveni pevski zbor pod vodstvom Vesne Kotnik. Na klavirju jih je spremljala Urška Oprčkal.

 

V goste je bila povabljena Dekliška vokalna skupina Kulturno umetniškega društva France Prešeren Vojnik, katere nekaj deklet je članic cerkvenega zbora. Vodi jih Emilija Kladnik Sorčan. Zapele so dve pesmi, pri katerih sta bili solistki Vesna Kotnik in Urška Oprčkal.

 

Svoj prvi nastop je odlično opravil Švoh oktet (»švoh« zato, ker jih je sedem), katerega sestavljalo mladi pevci iz zbora z umetniškim vodjem Markom Žibretom. Ob državnem prazniku so navdušili s pesmijo Slovenec sem.

 

Kot solistka je Mojca Kladnik odlično odpela del diplomskega nastopa iz opere Rusalka .

 

Mešani cerkveni pevski zbor je prepeval ob spremljavi pianistke Natalije Podogršek, citrarke Špele Majcen, harmonikarja Marka Žibreta ter kitaristov Domna Gobca in Marka Škofleka.

Z božičnim venčkom je nastopala Urška Oprčkal, v refrenu pesmi pa so se ji ubrano pridružili tudi pevci cerkvenega zbora.

 

Gospod dekan Alojz Vicman je vsem nastopajočim izrekel iskreno zahvalo za celoletno sodelovanje pevskih zborov v župniji.  

Tudi župan Benedk Podergajs je bil med obiskovalci koncerta; bil je navdušen nad vsebinsko in kakovostno izvedbo koncertnega večera.

V čast domovine je mogočno zazvenela domovinska pesem Moja dežela.

 

Občinstvo je napolnilo župnijsko cerkev. Predsednik zbora Marko Zevnik se je zahvalil za tako lep obisk navzočim in z majhno pozornostjo obdaril vse nastopajoče.  Program sta povezovala Ana Hotko in Domen Gobec z izbranim veznim tekstom Mateje Oprčkal.

S skrbno pripravljeno pogostitvijo članov mešanega cerkvenega zbora za vse navzoče je bil zaokrožen prijazen praznični večer, v katerem sta se ob glasbi združila povzdignjeno doživljanje oznanila o miru in božjem otroštvu ter ljubezen do naše domovine.

                                                                                                        Nasvidenje ob letu osorej!

                                                                                                                                                                                                                              Špela Oprčkal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.