Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo sprva pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na vzhodu delno zjasnilo.
2°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
5°C | 16°C
nedelja, 26.03.2017
2°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

V dolini tihi je vasica mala v večernem mraku ......


KRONIKA

| |
08.10.2011      19:18
A A

V dolini tihi je vasica mala v večernem mraku vse že mirno spava ...


To Slakovo ponarodelo pesem in mnogo drugih so vojniški upokojenci na svojih prireditvah in izletih velikokrat zapeli, saj Vojniški upokojenci radi potujejo. Zato poskrbi prizadevni predsednik Ivan Robačer, prej pa dolga leta Marjanca Krpan. Kje vse jih je že vodila pot: po domovini in tujini.


Predsednik Društva upokojencev Ivan Robačer
Predsednik Društva upokojencev Ivan Robačer
Deli:

Posebno priljubljeni pa so izleti v neznano oziroma zaključni izlet v mesecu oktobru. Veliko čast za pripravo le tega pa so v društvu od leta 2001 poverili podpisanemu. Poleg ostalih turističnih znamenitosti, smo si vedno ogledali in obiskali kako lepo cerkev, versko središče, svete gore: Gorico, Bistrico ob Sotli, Olimje, Mario Zell, Andraž nad Polzelo, Bogojino, Višarje, Ptujsko Goro, letos pa TRSAT nad Reko. Posebej zanimivo pa je bilo v Brestanici, v cerkvi Lurške matere božje pri našem rojaku g. Špesu, kjer smo bili trikrat (enkrat z vinogradniki). Tam smo lani doživeli »pete« litanije matere božje! Povsod je zadonela tudi lepa Marijina pesem.

 

Za lepo vzdušje na izletih je več kot 20 let s svojo harmoniko neutrudno skrbel Jože Sevšek. Pri svojih 87 letih instrument redko vzame v roke, je pa na vseh prireditvah prvi in neutrudni plesalec. Naj bo še dolgo tako! Jožeta sta več kot odlično nadomestila Herman Felicijan in Rudi Recko. Tudi pevci upokojenskega zbora so vedno večji ponos društva. Župan Beno Podergajs, velik ljubitelj narodne pesmi, s svojim glasom rad pristopi k pevcem in pomaga ustvariti lepo vzdušje.

 

Izletniki pravijo, da je na izletu najlepše, ko po dobrem poznem kosilu posedijo s prijatelji. Takrat med njih stopita s harmoniko glasbenika Recko ali Felicijan in skupaj zapojejo tudi pesem iz naslova članka.

 

KDOR RAD POJE ZLO NE MISLI!

 

 

                                  

Zapisal: Pavle Leskovar 

Slike: J. Vovk

                                                                 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.