Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
8°C | 19°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Spominska slovesnost pri Olčjek


KRONIKA

| |
10.06.2011      21:37
A A

Spominska slovesnost pri Olčjek


V petek, 10. junija, je Združenje za vrednote NOB Vojnik - Dobrna, KO Vojnik, v sodelovanju s KS Vojnik in občino Vojnik organizirala svečanost v spomin na 22. junij 1941, ko so si krajani takratnih občin Škofja vas in Vojnik, pod vodstvom Petra Stanteta-Skale, razdelili naloge za odpor proti okupatorju.


Položitev venca k spominski plošči
Položitev venca k spominski plošči
Deli:

Slovesnost je bila namenjena spominu - spominu na tiste krajane, ki so že davnega leta 1941 strnili vrste in se odločili, da branijo dom, domovino in svobodo. Čeprav je od teh dogodkov minilo 7 desetletij je prav, da se jih spominjamo in jih sprejemamo kot del svoje preteklosti. Tiste preteklosti, katere dogodki in boleči spomini nam morajo biti v opomin, da so v vojnah vedno prizadeti ljudje, da pa so le-ti dogodki bili tudi temelj za to, da sedanjost obstaja.

Z Zdravljico, ki so jo zapeli člani okrnjenega sestava MPZ KUD France Prešeren Vojnik, se je začel kulturni program, v katerem so sodelovali tudi učenci in učenke OŠ Vojnik z mentoricama Polono Ahtik in Patricijo Jakop.

Venec k plošči, ki je bila postavljena v spomin na razdelitev nalog za odpor proti okupatorju 22. junija 1941, so položili: Albin Cocej – predsednik krajevne organizacije ZB Vojnik, Jurij Korošec – član predsedstva KO ZB Vojnik in Lidija Eler Jazbinšek - predsednica Sveta KS Vojnik.

Slavnostni govornik - župan občine Vojnik Beno Podergajs - je v svojem nagovoru poudaril pomen miru in svobode; vrednot, ki imajo pomen in vrednost tudi v današnjem času in bi morale ostati odgovornost vseh nas.

 

Lidija Eler Jazbinšek

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.