Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ob morju bo lahko občasno nizka oblačnost, po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-6°C | 11°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 10°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 4°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Spominska slovesnost pri Olčjek


KRONIKA

| |
10.06.2011      21:37
A A

Spominska slovesnost pri Olčjek


V petek, 10. junija, je Združenje za vrednote NOB Vojnik - Dobrna, KO Vojnik, v sodelovanju s KS Vojnik in občino Vojnik organizirala svečanost v spomin na 22. junij 1941, ko so si krajani takratnih občin Škofja vas in Vojnik, pod vodstvom Petra Stanteta-Skale, razdelili naloge za odpor proti okupatorju.


Položitev venca k spominski plošči
Položitev venca k spominski plošči
Deli:

Slovesnost je bila namenjena spominu - spominu na tiste krajane, ki so že davnega leta 1941 strnili vrste in se odločili, da branijo dom, domovino in svobodo. Čeprav je od teh dogodkov minilo 7 desetletij je prav, da se jih spominjamo in jih sprejemamo kot del svoje preteklosti. Tiste preteklosti, katere dogodki in boleči spomini nam morajo biti v opomin, da so v vojnah vedno prizadeti ljudje, da pa so le-ti dogodki bili tudi temelj za to, da sedanjost obstaja.

Z Zdravljico, ki so jo zapeli člani okrnjenega sestava MPZ KUD France Prešeren Vojnik, se je začel kulturni program, v katerem so sodelovali tudi učenci in učenke OŠ Vojnik z mentoricama Polono Ahtik in Patricijo Jakop.

Venec k plošči, ki je bila postavljena v spomin na razdelitev nalog za odpor proti okupatorju 22. junija 1941, so položili: Albin Cocej – predsednik krajevne organizacije ZB Vojnik, Jurij Korošec – član predsedstva KO ZB Vojnik in Lidija Eler Jazbinšek - predsednica Sveta KS Vojnik.

Slavnostni govornik - župan občine Vojnik Beno Podergajs - je v svojem nagovoru poudaril pomen miru in svobode; vrednot, ki imajo pomen in vrednost tudi v današnjem času in bi morale ostati odgovornost vseh nas.

 

Lidija Eler Jazbinšek

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.