Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 15°C
petek, 03.03.2017
0°C | 13°C
sobota, 04.03.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 6h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Aleš Hren - junak Slovenije 2010


KRONIKA

| |
20.04.2011      12:08
A A

Aleš Hren - junak Slovenije 2010


Šest zgodb in osem junakov se je, izmed 27 zgodb v letu 2010, uvrstilo v finalni izbor Žurnalovega projekta »Junak Slovenije 2010«. Pogumni posamezniki obstajajo in lahko postanejo inspiracija za druge, da se po njih zgledujejo. To so predvsem ljudje, ki dosledno sledijo temu, kar mislijo, da je prav. Junake so v sredo, 23. februarja 2011, sprejeli častni pokrovitelji Žurnala24, predsednik vlade Republike Slovenije g. Borut Pahor pa jim je čestital in podelil priznanja.


Skupinska slika junakov ob podelitvi priznanj
Skupinska slika junakov ob podelitvi priznanj
Deli:

 

Aleš Hren iz Lemberga, občan Občine Vojnik in od šestega leta član PGD Dobrna, je marca 2010 pred cerkvijo v Lembergu s Heimlichovim prijemom rešil triletnega dečka, ki se je skoraj zadušil. Aleš je povedal: »Dečku se je v sapniku zataknil bombon, med davljenjem ga je mati močno udarjala po hrbtu in skušala rešiti, a ni nič pomagalo. Množica ljudi je samo stala in gledala. Ko sem videl, da gre zares, sem stopil do njega in izvedel Heimlichov prijem, da mu je bombon padel iz ust, mu nudil umetno dihanje in tako  otroka rešil smrti. Če bi vse skupaj trajalo še minuto, ne vem, če bi deček preživel.«

 

S takšnim primerom se je Aleš Hren spopadel prvič in je dokaz, kako koristno je znanje prve pomoči in da ga je dobro tudi obnavljati. Ta dogodek in fantkov obraz pa ima še danes pred očmi.

 

Bil je močno presenečen, da so izvedeli za njegov dogodek tudi na Žurnalu24. Povedali so mu, da so ta dogodek javili lemberški gasilci.

 

Tudi v imenu Občine Vojnik in Uredniškega odbora čestitamo Alešu Hrenu za junaštvo.

 

Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.