Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-13°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-9°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Lavričeva kapela v novi preobleki


KRONIKA

| |
16.10.2011      21:10
A A

Lavričeva kapela v novi preobleki


Lavričeva kapela, posvečena Lurški Materi božji, stoji tik ob magistralni cesti Frankolovo – Vojnik. Zgrajena je bila v času I. svetovne vojne, na pročelju so zapisali letnico 1916. Postaviti so jo dali stari starši sedanjih Lavričevih gospodarjev, ki naj bi jih bila vezala zaobljuba in zahvala, da so preživeli uničujočo kugo in tudi v zahvalo za srečno vrnitev njihovega sina iz vojne. Na mestu, kjer je danes kapela, je pred tem stal križ, ki so ga zaradi gradnje prenesli v cerkev na Gojki, kjer stoji še danes.


Prenovljena Lavričeva kapela
Prenovljena Lavričeva kapela
Deli:

Lavričevi (družina Leva) so kapelico sicer obnovili pred 15-timi leti, vendar je bila zaradi neposredne bližine ceste in izgradnje kanalizacije tik ob njej, potrebna temeljite obnove, od strehe do tal, zunaj in znotraj. Da bi preprečili njeno nadaljnje propadanje, so letos zopet strnili moči in obnovitvena dela, ki so jih zaupali povečini domačim mojstrom, so stekla. V novi podobi je kapelica zasijala sredi oktobra, ko jo je blagoslovil p. Branko Cestnik, sekstet Lindek pa je spoštljiv dogodek pospremil z Marijinimi in Slomškovimi pesmimi.

 

Zahvala domačih je bila namenjena prav vsem, ki so pomagali pri obnovi »njihovega« sakralnega objekta, vključno z zaključnim praznovanjem, izzvenela pa je tudi kot povabilo k pogostitvi in nadaljevanju druženja sorodnikov in vseh ostalih, ki so prisostvovali temu hvalevrednemu  dogodku.   

 

Mnogoštevilne kapelice, ki krasijo našo deželo, spadajo med verska znamenja, ki so nastajala večinoma v preteklosti in so nekakšen pomnik za današnji in jutrišnji dan. Včasih so združevale mlado in staro, ene v igri, druge v molitvi. Danes se na njih ustavljajo številni pogledi, misli, želje mimoidočih. Tudi Lavričevi kapeli mimoidočih, bolje rečeno mimovozečih, obiskovalcev zagotovo ne bo manjkalo.

 

 

                                                                                                               Sonja Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.