Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Popoldne bo zmerno do pretežno oblačno, le na severovzhodu bo povečini pretežno jasno. Na zahodu ni izključena kakšna kaplja dežja. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-4°C | 4°C
nedelja, 04.12.2016
-4°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-5°C | 7°C
torek, 06.12.2016
-4°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Grajske pravljice ponovno oživele


KRONIKA

| |
31.01.2012      17:06
A A

Grajske pravljice ponovno oživele


Novoletni dan se je nagibal h koncu. Pred cerkvijo na Frankolovem so se začeli zbirati pohodniki, ki so letos že 14. krenili na pot, na novoletni nočni pohod »Po poteh grajskih pravljic« na grad Lindek, ki ga pripravlja Turistično društvo Frankolovo.


Deli:

Živahna glasba mladih domačih glasbenikov ansambla »Te pa te« je pričarala pravo novoletno vzdušje med obiskovalci. Rebeka je predstavila eno od grajskih pravljic o zakladih pod lindeškim gradom, ki že stoletja krožijo med ljudmi in še vedno burijo duhove. Predsednica društva pa jih je opozorila na posebnosti na poti ter jim v novem letu zaželela vse dobro.

 

 

Ob spremljavi prijetnih zvokov mladih glasbenikov so se prižgale svetilke vseh vrst, da so le opravljale svojo funkcijo in žareča kača pohodnikov, letos jih je bilo okoli 400, je  krenila na že ustaljeno, lepo označeno pot. Letos je bil osvetljen tudi slap »Visoka voda«, ki je tudi turistična zanimivost,  kjer so se nekdaj kopale grajske gospodične.

 

Čar tej poti pa dajejo prav postanki  med potjo, na kmetijah, kjer jih prijazni domačini pogostijo s toplimi in hladnimi napitki ter domačim kruhom. Med stiski rok in dobrimi željami za prihodnost, se srečujejo stari in mladi, včasih se zgodi, da se prav na tej poti srečajo znanci, ki se že leta niso videli. Ob vrnitvi pa vse pohodnike čaka golaž, ki ga pridne roke članov društva začnejo pripravljati z lupljenjem čebule že zgodaj popoldne.  Piko na i postavita Toni in Bogdan, ki ga ravno prav začinita, da je zares slasten.

 

Ga še niste poskusili? No, letošnjega je zmanjkalo, lahko pa ga poskusite drugo leto, ko se spet vidimo na novo leto 2013, na 15. novoletnem nočnem pohodu »Po poteh grajskih pravljic«.

 

 

Zahvala

 

Turistično društvo Frankolovo se iskreno zahvaljuje družinam: Karo, Operčkal in Goršek ter vsem njihovim pomočnikom, ki ste sprejeli naše pohodnike in jih tako prijazno pogostili; Izidorju Krivcu, našemu domačinu in direktorju Mesnin Celje, za sponzorstvo za del mesa za golaž, vsem mladim glasbenikom  Ansambla »Te pa te« in skupini, ki je igrala pri Operčkalovih, ki so skrbeli za dobro voljo ter vsem, ki so poskrbeli za žlahtno kapljico: družini Železnik, Karo, Kračun in Ediju Mirniku. Hvala tudi članom PGD  Frankolovo, ki so skrbeli za red med potjo in na gradu ter za osvetlitev na gradu. Hvala tudi vsem članom našega društva, da znamo stopiti skupaj, tudi takrat, ko drugi praznujejo.

 

Samo ob takšni podpori lahko pripravimo tako zanimivo in obiskano prireditev.

 

Irma Blazinšek,

predsednica TD frankolovo

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.