Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno.
12°C | 31°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 29°C
petek, 02.06.2017
14°C | 29°C
sobota, 03.06.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Simona Žnidar - Ravnateljica Vrtca Mavrica ......


INTERVJU

| |
23.05.2012      21:26
A A

Simona Žnidar - Ravnateljica Vrtca Mavrica Vojnik


Simona Žnidar, profesesorica defektologije, je s 1.marcem 2012 postala ravnateljica Vrtca Mavrica Vojnik, z željo, da s svojo vizijo, znanjem in izkušnjami prispeva svoj delež k zagotavljanju pogojev za razvoj najmlajših.


Simona Žnidar-Ravnateljica Vrtca Mavrica Vojnik
Simona Žnidar-Ravnateljica Vrtca Mavrica Vojnik
Deli:

Si domačinka, v kraju pa si našla tudi svojo prvo zaposlitev. Spoznali smo te kot šolsko pedagoginjo, vsi tvoji sodelavci pa smo vedeli, da si najraje na svetu mati.

 

Tako je, od vseh vlog, v katerih se pojavljam, mi je najbolj pomembna vloga matere. Sem mamica dveh krasnih deklet, Lucije in Tinkare. V mojem življenju sta vedno prioriteti in vseskozi se trudim graditi naše odnose na čustveni inteligenci, iskanju notranjega miru, zadovoljstvu in sreči v vsem, kar počnemo. Želim si, da bi bili zadovoljni, prijazni, odprtega duha.

 

Na Osnovni šoli Vojnik si bila kot svetovalna delavka zaposlena skoraj dvajset let. Bila si vodja različnih zelo uspešnih  projektov, pobudnica mnogih akcij, mentorica mladim raziskovalcem in številnim drugim interesnim vsebinam, mediatorka, voditeljica Šole za starše in še in še bi lahko naštevala. Kje črpaš energijo, ideje?

 

Po naravi sem raziskovalka, nemiren tip človeka, ki ne zmore obstati na mestu. Delujem po principu empatije z okolico in ljubezni do otrok. Na vseh mojih poteh so bistveni sopotniki, ki me vedno česa naučijo in me vsak po svoje bogatijo.

Ponudba različnih dejavnosti za učence se mi je zdela zelo pomembna z vidika prilagajanja individualnim potrebam odraščajočega človeka. Skozi različne dejavnosti sem imela možnosti spremljati in iz drugih zornih kotov spoznavati veliko otrok. Nemalokrat sem bila presenečena in sem se veselila  uspehov, napredkov, ki so jih dosegli otroci, ki so bili sicer v tipično šolski situaciji povsem neopaženi. V vsakem projektu, ki sem se ga lotila, sem vedno skušala iskati mostove z resničnim življenjem – vzgoja in znanje za življenje.

 

 

V marcu si postala ravnateljica Vrtca Mavrica. Kje je vzrok tvoje odločitve, da sprejmeš ta izziv?

 

Po tolikih letih »šolskega življenja« sem si želela stopiti na pot predšolskega otroka predvsem zaradi izjemne vzgojne pomembnosti tega obdobja. Dom je resnično otrokova prva in najpomembnejša šola, vrtec pa smo ljudje, ki prvi stopamo v korak s starši v skupni želji po odkrivanju in razvijanju vseh  njegovih danosti. Mali otroci se večino stvari naučijo z lahkoto, naravno in z velikim veseljem.  Otrokovo izjemno odprtost za učenje je pomembno podpreti z dobrimi programi v prijaznem, vzpodbudnem okolju.

Svoj delež v tem prostoru vidim predvsem v tem, da skupaj s sodelavci otrokom pomagam razvijati vse sposobnosti za naravno, doživljenjsko učenje.

Kot eno izmed najpomembnejših nalog sodobnega vrtca vidim ravno v dopolnjevanju otrokovega domačega okolja ter spodbujanju otrokove osebnosti, socialne integracije in ustvarjalnosti.

 

Kaj lahko izpostaviš iz pripravljenega Programa vodenja?

 

Sledila sem postavljeni viziji Vrtca Mavrica, ki je usmerjena v zagotavljanje pogojev za celosten in uravnotežen razvoj otrok, v upoštevanje potreb današnjega časa, v pravice otrok do kakovostnega življenja in v učenje otrok v interakciji s svojim okoljem ter s pripravljenostjo, da se učijo.

 

Pri načrtovanju in organizaciji življenja v vrtcu bom izhajala iz otrokovih sposobnosti, njegovih razvojnih potreb, konkretnih izkušenj in specifičnega dojemanja stvarnosti, objektivnih pogojev za izvedbo programov, potreb in pričakovanj staršev, predlogov sodelavcev in njihove strokovne usposobljenosti.

 

 

Ali nam že lahko zaupaš, kakšnim projektom bo vrtec dajal prednost?

 

Podpiram številne dobre projekte in dejavnosti, ki v vrtcu že tečejo, hkrati pa jih želim nadgraditi z dejavnostmi, ki bodo prispevale k učenju socialnih veščin in kompetentnega, odgovornega vedenja. Podpiram vključevanje v različne projekte, želim pa si več dela na področju razvoja nadarjenosti predšolskega otroka in vključevanje v programe krepitve telesnega in duševnega zdravja.

 

Pomembno se mi zdi, da se vsak pri sebi vsak dan sproti zaveda, da je pomemben delček našega skupnega mozaika in da vsako delovanje pušča na ljudeh okoli nas neizbrisljive sledi.

 

Približuje se konec gradnje novega vrtca. Kaj bodo novi prostori prinesli zaposlenim in otrokom?

 

Zagotovo nam bodo novi prostori zadovoljili želje po gibanju, želje po individualnosti in zasebnosti, želje po nepogrešljivih takšnih in drugačnih kotičkih, razstavnih prostorih in še in še. Zavedam pa se dejstva, da bo v novih prostorih najpomembnejša duša, ki jo bomo uspeli vdihniti zaposleni. Trudili se bomo, da bo naš vrtec prostor, ki bo odpiral dušo in srce otroka, ki bo z veseljem stopal in napredoval po poti učenja.

 

Kljub temu da si polno zaposlena, te poznamo kot vedno nasmejano, pripravljeno poslušati in razreševati najrazličnejše težave, ki jim imamo ljudje okoli tebe. Kje si ti »polniš baterije«?

 

Nekje sem prebrala, da rek, da je smeh polovica zdravja, ne drži, ker je veliko več. Smeh je človekovo prirojeno vedenje, je jezik, ki ga govorijo vsi. Pri svojem delu si resnično vedno prizadevam prisluhniti ljudem, spoznati njihove močne točke in jih vzpodbujati k lastnemu razvoju. Občutek, da lahko nekomu pomagaš, da si del njegovega napredka je neprecenljiva popotnica. Sama pa si baterije najraje polnim v mirnem okolju  iskrenih ljudi, ki se zavedajo, kaj je v življenju resnično pomembno in nekaj vredno. Poskušam se izogniti vsem stvarem, ki človeka puščajo praznega, brezvoljnega, manjvrednega. Vedno več časa si jemljem zase in ne dovolim, da mi prosti čas kreirajo drugi.

 

 

Za konec nam prosim zaupaj še kakšno svojo željo.

 

Želim si, da bi prav vsi, ki se srečujemo v vrtcu, imeli vrtec radi in bi se v njem dobro počutili. Skupaj z vsemi zaposlenimi se bom trudila ustvarjati sproščeno, vedro, varno in vzpodbudno okolje, ki bo prispevalo k trajnostnemu razvoju vseh udeleženih.

V privatnem življenju pa si želim predvsem zdravja, za vse ostalo pa bom poskrbela.

 

 

Tudi jaz ti želim, da ti energije in entuziazma ne zmanjka ter da ostaneš optimistična in odprta oseba še naprej.

 

Lidija Eler Jazbinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"
03.06.201 | Ostalo
Pohod na Storžič
03.06.2017 | Šport
Frankolovski otroški oviratlonček
03.06.2017 | Ostalo
25. tradicionalni turnir trojk
04.06.201 | Družabni dogodki
Merjenje holesterola, sladkorja v krvi in krvnega tlaka
04.06.2017 | Ostalo
FOLKLORA NA VASI
06.06.2017 | Ostalo
Srečanje starejših krajanov nad 80 let
06.06.2017 | Ostalo
HOJA NA DVA KILOMETRA
07.06.2017 | Ostalo
Razstava del Doroteje Hauser
08.06.2017 | Ostalo
Slovesnost pri Olčjek
08.06.2017 | Šole in vrtci
Starši otrokom mavrice
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.