Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna, popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-11°C | -1°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-12°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-14°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-18°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 10h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-11°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Zaposlitveni klub Vojnik


GOSPODARSTVO

| |
21.11.2013      10:56
A A

Zaposlitveni klub Vojnik


Tudi Občina Vojnik se je letos odločila sodelovati v projektu »Služba me ne išče« v organizaciji Zavoda Nefiks in ob podpori znamke Orto. Zaposlitveni klubi so neformalne skupine posameznikov, ki si želijo zaposlitve in so se za dosego cilja pripravljeni zelo potruditi. V torek, 19. 11., se je zaposlitveni klub prvič sestal v prostorih Občine Vojnik.


Deli:

Motivirani iskalci zaposlitve so se na uvodnem sestanku predstavili in delili svoja pričakovanja, se pogovorili o načinu dela ter že začeli z zbiranjem idej o skupnih aktivnostih. Mladi iskalci zaposlitve se zavedajo, da delo v skupini prinaša nove izzive, nove ideje in veliko podpore med vrstniki, ki so se znašli na isti točki v življenju. Predlagali so veliko idej o morebitnih aktivnostih v prihodnjih mesecih: organizacijo zaposlitvenih zmenkov ali zaposlitvenega sejma, organizacijo okrogle mize podjetnikov iz domačega okolja, simulacije zaposlitvenih razgovorov, izdelavo osebnih vizitk za delodajalce, izdelavo blogov s svojimi kompetencami … Klubovci imajo zelo raznolika izobrazbena področja: turizem, etnologija, jeziki, ekonomija, kemija, varstvo narave, kar doprinese klubu mozaik znanja. Na prihodnjem sestanku se bomo združili z Zaposlitvenim klubom Šentjur. Vsak posameznik si bo najprej zastavil svoj individualni cilj, ki ga bo poskušal v devetih mesecih doseči. Skupina si pomaga z motiviranjem, organiziranjem skupnih aktivnosti, kar pomaga pri dosegi lastnega cilja in skupnega cilja skupine. 3 mesece se bomo tedensko srečevali, s pomočjo strokovnjaka dopolnili življenjepise, zastavili karierni načrt in organizirali skupne dogodke. Pogovarjali se bomo tudi o podjetnosti oz. inovativnosti, ki je danes zelo aktualna. Občutek za podjetnost bomo preizkusili tudi v praksi. Sledilo bo iskanje osebnega mentorja, ki nam bo pomagal pri iskanju zaposlitve. Ves čas bomo spodbujali drug drugega pri razvoju dodatnih kompetenc (učenje tujih jezikov, IT …). Vodilo našega Zaposlitvenega kluba so besede Blaža Kosa: »Pomemben ključ do tvojega uspeha je, koliko se boš izobraževal izven šolskih klopi. Razlika, ki jo boš pridobil pred tvojimi konkurenti, je obšolsko udejstvovanje in izobraževanje.«

 

Jasmina Jakopič

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.