Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah megla ali nizka oblačnost, ki se lahko ponekod zadrži tudi večino dneva. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, v višje ležečih krajih malo nad 0, na Primorskem okoli 10 stopinj.
-13°C | 2°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 1°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-14°C | 1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Obrtno-podjetniška zbornica Celje


GOSPODARSTVO

| |
14.04.2014      14:51
A A

Obrtno-podjetniška zbornica Celje


Novonastala sekcija podjetnic in obrtnic OOZ Celje se je odzvala povabilu Regijskega sveta poslovnih žensk in podjetnic pri ŠGZ za sodelovanje. Predstavnice sekcije so se v četrtek, 10. aprila 2014, udeležile predavanja v Mariboru na temo mediacije. Srečanje so zaključile z medsebojnim spoznavanjem in prijetnim klepetom po zaključku formalnega dela dogodka ter se dogovorile za nadaljnje sodelovanje med Celjem in Mariborom.


Predstavnice sekcije podjetnic in obrtnic v Mariboru
Predstavnice sekcije podjetnic in obrtnic v Mariboru
Deli:

Podpredsednica sekcije Katarina Hohnjec, Hoby les, d. o. o.: »Takšna srečanja so dobrodošla oblika medsebojnega sodelovanja, saj pridobimo nove izkušnje, poglede in stališča iz različnih zornih kotov, nova znanja in predvsem nova poznanstva ter potencialne poslovne partnerje.«

                   

Projekt: Izbira poklica – izziv za prihodnost

V aprilu je OOZ Celje skoraj na polovici od 24 načrtovanih dogodkov v sedmem letu izvajanja projekta v 13 osnovnih šolah na področju Mestne občine Celje, občin Vojnik, Štore in Dobrna.

Svetovalna delavka Damjana Jazbinšek iz II. OŠ Celje: »Veseli smo, da smo del projekta, ki ga podpira Mestna občina Celje in v katerem učenci pridobijo pomembne informacije za odločitev, kako nadaljevati svojo pot po osnovni šoli. Vsebina projekta se nam zdi pomembna tudi za starše, zato smo se odločili, da jih povabimo skupaj z njihovimi otroki k udeležbi na dogodek s predstavitvijo kariernih poti podjetnikov v organizaciji OOZ Celje.«

 

Projekt: Informiranje in svetovanje v poklicnem izobraževanju

V mesecu aprilu smo v zadnji tretjini izvajanja projekta na področju celotne Slovenije. Svetovalna služba OŠ Vipava, Alenka Čehovin: »Izvedba dogodka je bila privlačna in poučna za naše osnovnošolce, kar so potrdili udeleženi učenci in učitelji. Še enkrat hvala, da ste se odločili za našo šolo, priporočamo se tudi v prihodnje.«

 

Projekt SPIRIT

OOZ Celje je sodelovala na novinarski konferenci partnerjev s predstavitvijo svojih aktivnosti v projektu in anketirala mikro in mala podjetja o tem, katere kompetence poleg strokovnih znanj pričakujejo delodajalci od svojih zaposlenih s četrto ali peto stopnjo strokovne poklicne izobrazbe.

Ignac Trobiš, Grafotehna - TT, d. o. o.: »V projektu sem sodeloval z anketiranjem in izvedel še marsikaj zanimivega s področja izobraževanja, štipendiranja in inovativnosti v mikro in malih podjetjih. Prav je, da imamo tudi delodajalci priložnost podati mnenja o tem, da bi v izobraževalnem obdobju morali dijaki pridobiti več praktičnega znanja, glede na delovna mesta, ki so na voljo v regiji.«

 

mag. Tatjana Štinek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.