Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
3°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 17°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Izgradnja kanalizacije v občini Vojnik


GOSPODARSTVO

| |
27.05.2014      12:33
A A

Izgradnja kanalizacije v občini Vojnik


V letu 2013 je občina Vojnik začela z investicijo izgradnja kanalizacije v Vojniku. Izvajalec Gradnje Žveplan, d. o. o., je zaključil z gradnjo dveh odsekov, in sicer kanal Arclinska cesta in Kanal 8. Za Arclinsko cesto je pridobljeno uporabno dovoljenje, za Kanal 8 smo v pridobivanju dokumentacije za uporabno dovoljenje. Vrednost del v lanskem letu je znašala 320.000 evrov, od tega je prispevek EU 295.444 evrov.


Deli:

V  letošnjem letu izvajalec del Gradnje Žveplan, d. o. o., nadaljuje izgradnjo kanalizacije v Vojniku (odsek Arclin SV, Pot v Lešje in Konjsko) v izmeri 2,5 kilometra. V delu kanalizacije Pot v Lešje še niso izvedeni protipoplavni ukrepi, kar je izvajalcu povzročilo nekaj težav pri izgradnji. Težave je povzročala voda, ki je pri izkopu vdirala v gradbeno jamo. Kljub temu pričakujemo zaključek gradnje  konec meseca junija.  Vrednost del letos znaša 256.500 evrov, od tega je prispevek EU 203.300 evrov.

 

Gradnja kanalizacije v delu, kjer je potekala izgradnja mostu, je izredno zahteven projekt, zato vse krajane prosimo za potrpežljivost in razumevanje, kajti le tako bomo lahko uspešno zaključili z deli.

 

Vesna Poteko, mag.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.