Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
7°C | 18°C
torek, 25.10.2016
14°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 16°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

»Izbira poklica - izziv za prihodnost«


GOSPODARSTVO

| |
21.11.2013      7:42
A A

»Izbira poklica - izziv za prihodnost«


Območna obrtno-podjetniška zbornica Celje je zaključila že šesto leto izvajanja projekta, ki ga podpirajo Mestna občina Celje, občine Dobrna, Štore in Vojnik. Namen projekta je osnovnošolcem in njihovim staršem približati pomembnost pridobivanja tistih informacij, ki so pomembne pri odločitvah učencev o tem, kaj bi v življenju zares radi delali, in o izbiri nadaljevanja izobraževanja.


Deli:

Že vrsto let se soočamo s pomanjkanjem določenih poklicnih profilov, med katerimi so na prvem mestu obrtne in tehnične stroke, zato smo si v projektu zadali nalogo promovirati karierne poti, spodbujati inovativnost, podjetnost in ustvarjalnost že med najmlajšimi člani naše družbe. Aktivnosti projekta so potekale vse leto 2013, sodelovalo je 6 naših članov obrtnikov in podjetnikov, izvedenih je bilo 23 dogodkov, udeleženih 13 osnovnih šol ter 592 osnovnošolcev in njihovih staršev. Izvajali smo predavanja, predavanja z delavnicam in zelo obiskane okrogle mize z gosti - našimi obrtniki in podjetniki. Učence in njihove starše smo seznanili z možnostmi štipendiranja, kariernimi potmi, potrebnimi znanji, veščinami, sposobnostmi ter kompetencami ljudi današnjega časa, s trgom dela, trendi na področju zaposlovanja in samozaposlovanja, deficitarnimi poklici in dejavniki odločanja za nadaljevanje izobraževanja.

 

V aprilu so osmošolci in njihovi starši do zadnjega kotička napolnili večnamenski prostor OŠ Vojnik, ko smo skupaj s šolo organizirali okroglo mizo za osmošolce in njihove starše z namenom predstavitve zgoraj navedenih vsebin in predstavitvijo kariernih poti.

G. Dominik Ocvirk, ki je vodja tehnološko-razvojnega oddelka Pekarne Geršak, je predstavil izobraževalno pot od peka do univ dipl. inž. živilske tehnologije. G. Bronislav Čanžek, lastnik in direktor gradbenega podjetja, pa je pojasnil, kakšna dela opravlja krovec.

 

OOZ Celje je uspelo pridobiti sredstva tudi za izvajanje projekta Informiranje in svetovanje v poklicnem izobraževanju za izvedbo delavnic Promocija poklicev in kariernih poti. To nam je prvič omogočilo tudi sodelovanje z OŠ Frankolovo, kjer smo v oktobru izvedli dve delavnici za osmošolce, ki so imele zelo dober izziv.

 

V sredo, 20. 11. 2013, smo na delovnem srečanju vseh sodelujočih v projektu pregledali izvedene aktivnosti in dosežene rezultate. Našim obrtnikom in podjetnikom, sodelujočim v projektu, predstavnikom lokalnih skupnosti, medijem in drugim povabljenim smo predstavili celoten projekt in novosti na področju štipendiranja. Spregovorili smo tudi o sodelovanju OOZ Celje pri pripravi projekta Strategija razvoja gospodarstva Mestne občine Celje, v kateri je zapisan del ukrepov, namenjen prav vzpodbudam občine za promocijo podjetništva, inovativnosti, ustvarjalnosti in poklicev za osnovnošolce.

 

Udeleženci delovnega srečanja smo v razpravi izrazili zadovoljstvo, da smo del uspešno izvedenih projektov in dilem, s katerimi se srečujemo pri usmerjanju mladostnikov v nadaljnje izobraževanje. Podali so svoja mnenja in pobude za sodelovanje tudi v prihodnje. Ob zaključku dogodka sem kot vodja projekta Izbira poklica – izziv za prihodnost podelila zahvale vsem sodelujočim članom OOZ Celje, udeleženim občinam in osnovnim šolam, ki so v projektu sodelovale.

 

 

                                                      Območna obrtno-podjetniška zbornica Celje

                                                      mag. Tatjana Štinek                                  

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.