Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
-6°C | 12°C
torek, 27.02.2017
-3°C | 14°C
sreda, 28.02.2017
5°C | 14°C
četrtek, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
-6°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

»Izbira poklica - izziv za prihodnost«


GOSPODARSTVO

| |
21.11.2013      7:42
A A

»Izbira poklica - izziv za prihodnost«


Območna obrtno-podjetniška zbornica Celje je zaključila že šesto leto izvajanja projekta, ki ga podpirajo Mestna občina Celje, občine Dobrna, Štore in Vojnik. Namen projekta je osnovnošolcem in njihovim staršem približati pomembnost pridobivanja tistih informacij, ki so pomembne pri odločitvah učencev o tem, kaj bi v življenju zares radi delali, in o izbiri nadaljevanja izobraževanja.


Deli:

Že vrsto let se soočamo s pomanjkanjem določenih poklicnih profilov, med katerimi so na prvem mestu obrtne in tehnične stroke, zato smo si v projektu zadali nalogo promovirati karierne poti, spodbujati inovativnost, podjetnost in ustvarjalnost že med najmlajšimi člani naše družbe. Aktivnosti projekta so potekale vse leto 2013, sodelovalo je 6 naših članov obrtnikov in podjetnikov, izvedenih je bilo 23 dogodkov, udeleženih 13 osnovnih šol ter 592 osnovnošolcev in njihovih staršev. Izvajali smo predavanja, predavanja z delavnicam in zelo obiskane okrogle mize z gosti - našimi obrtniki in podjetniki. Učence in njihove starše smo seznanili z možnostmi štipendiranja, kariernimi potmi, potrebnimi znanji, veščinami, sposobnostmi ter kompetencami ljudi današnjega časa, s trgom dela, trendi na področju zaposlovanja in samozaposlovanja, deficitarnimi poklici in dejavniki odločanja za nadaljevanje izobraževanja.

 

V aprilu so osmošolci in njihovi starši do zadnjega kotička napolnili večnamenski prostor OŠ Vojnik, ko smo skupaj s šolo organizirali okroglo mizo za osmošolce in njihove starše z namenom predstavitve zgoraj navedenih vsebin in predstavitvijo kariernih poti.

G. Dominik Ocvirk, ki je vodja tehnološko-razvojnega oddelka Pekarne Geršak, je predstavil izobraževalno pot od peka do univ dipl. inž. živilske tehnologije. G. Bronislav Čanžek, lastnik in direktor gradbenega podjetja, pa je pojasnil, kakšna dela opravlja krovec.

 

OOZ Celje je uspelo pridobiti sredstva tudi za izvajanje projekta Informiranje in svetovanje v poklicnem izobraževanju za izvedbo delavnic Promocija poklicev in kariernih poti. To nam je prvič omogočilo tudi sodelovanje z OŠ Frankolovo, kjer smo v oktobru izvedli dve delavnici za osmošolce, ki so imele zelo dober izziv.

 

V sredo, 20. 11. 2013, smo na delovnem srečanju vseh sodelujočih v projektu pregledali izvedene aktivnosti in dosežene rezultate. Našim obrtnikom in podjetnikom, sodelujočim v projektu, predstavnikom lokalnih skupnosti, medijem in drugim povabljenim smo predstavili celoten projekt in novosti na področju štipendiranja. Spregovorili smo tudi o sodelovanju OOZ Celje pri pripravi projekta Strategija razvoja gospodarstva Mestne občine Celje, v kateri je zapisan del ukrepov, namenjen prav vzpodbudam občine za promocijo podjetništva, inovativnosti, ustvarjalnosti in poklicev za osnovnošolce.

 

Udeleženci delovnega srečanja smo v razpravi izrazili zadovoljstvo, da smo del uspešno izvedenih projektov in dilem, s katerimi se srečujemo pri usmerjanju mladostnikov v nadaljnje izobraževanje. Podali so svoja mnenja in pobude za sodelovanje tudi v prihodnje. Ob zaključku dogodka sem kot vodja projekta Izbira poklica – izziv za prihodnost podelila zahvale vsem sodelujočim članom OOZ Celje, udeleženim občinam in osnovnim šolam, ki so v projektu sodelovale.

 

 

                                                      Območna obrtno-podjetniška zbornica Celje

                                                      mag. Tatjana Štinek                                  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
05.03.2017 | Ostalo
Ostanimo prijatelji
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE
28.02.2017 | Ostalo
Pustovanje Društva upokojencev Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.