Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Otvoritev prireditvenega paviljona na ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
27.05.2012      20:29
A A

Otvoritev prireditvenega paviljona na Frankolovem


S projektom »Prireditveni paviljon Frankolovo« se je Občina Vojnik prijavila na javni razpis Javnega poziva za oddajo prijave projektnih predlogov za izvajanje Lokalne razvojne strategije občin Celje, Laško, Štore, Vojnik 2007-2013 za leto 2011.


Deli:

Potem ko smo dobili odločbo o potrjenem projektu, smo pričeli s postopkom izbire najugodnejšega izvajalca. Podjetje Kongrad, d. d., iz Slovenskih Konjic je bilo na javnem razpisu izbrano kot najugodnejši izvajalec. Na podlagi projektne dokumentacije, ki jo je izdelalo podjetje KOVA iz Celja, smo pričeli z gradbeni deli. Nadzor je izvajalo podjetje AZ inženiring, d. o. o.

Gradbena dela so obsegala po novem tako izgradnjo temeljev in obodnih sten razdelitev z

montažnimi predelnimi stenami notranjega večjega prostora v več manjših za potrebe skladiščenja, montažo nove kritine, stavbnega pohištva, izdelavo energetsko varčne fasade, izdelavo pohodnega podstrešja za shranjevanje. Prav tako je bilo potrebno izvesti vsa potrebna instalacijska dela, ureditev dostopa do objekta, zagotovitev ustreznih tehničnih prostorov in komunikacije za funkcioniranje novega prireditvenega paviljona. Ob izgradnji paviljona smo tako uredili tudi nov električni priključek, ki bo omogočal izvedbo različnih glasbenih in tudi drugih dogodkov.

Zelo pomembno je poudariti, da smo ves čas sodelovali z Zavodom za varstvo kulturne dediščine, saj je celotno območje parka zaščiteno in je tako tudi zdajšnja nova podoba objekta v okviru soglasja Zavoda.  

Vrednost celotnega projekta znaša nekaj manj kot 90.000,00 EUR. Delež sofinanciranja nepovratnih sredstev znaša 60.000,00 EUR in je pridobljen iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, Leader.

Slavnostna otvoritev objekta je potekala v soboto, 26. maja, in je sovpadla s praznovanjem krajevnega praznika KS Frankolovo. Otvoritveni dogodek so pripravili  marljivi člani Turističnega društva Frankolovo, ki je tudi partner v projektu »Prireditveni paviljon Frankolovo«. Ne smemo pa tudi pozabiti ostalih akterjev, ki so naredili res veliko: uredili so okolico objekta, počistili paviljon … Ob prekrasnem kulturnem programu, skozi katerega nas je popeljala voditeljica Janja Srebot, so nas tako razveseljevali Sekstet Lindek, otroci OŠ Frankolovo in Špela Majcen na citrah. Ob koncu je sledil slavnostni prerez traku in sladkanje s torto v obliki paviljona.

»Leader« temelji na razvojnih potrebah in združevanju potencialov, in paviljon na Frankolovem je lep primer, kako je lokalno prebivalstvo vključeno v gradnjo od začetka do konca investicije ter z lastnim delom prispeva k kvalitetni izvedbi in v tem primeru zaključku projekta.

Spoštovani, v zavetju zelenega naj vam bo lepo!

Petra Pehar Žgajner
Povezave:www.vojnik.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.