Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 25.04.2017
7°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Družabni praznični posladki


NOVICE

| |
13.01.2016      16:22
A A

Družabni praznični posladki


Ste si jih privoščili? Seveda. Morda ste nastopili na prireditvi Frankolovčani – Frankolovčanom ali ste uživali kot obiskovalec v dvorani. Tudi če ste se udeležili polnočnice, po njej pa vas je zunaj pričakala praznična čestitka članov Društva Talon. Ali pa ste na »novega leta dan« vzeli pot pod noge in se podali po poteh grajskih pravljic. Še več, morda ste se poleg teh udeležili še katere od podobnih prireditev v sosednjih krajevnih skupnostih, ki so se tokrat prvič zvrstile pod sloganom Božični Vojnik.


Sveta noč v izvedbi moškega in cerkvenega pevskega zbora
Sveta noč v izvedbi moškega in cerkvenega pevskega zbora
Deli:

Na božič je na prireditvi Frankolovčani – Frankolovčanom na oder stopila večina organiziranih pevskih skupin tega kraja: osnovna šola se je predstavila z vsemi tremi pevskimi zbori, mladimi instrumentalisti na klasičnih in tudi Orffovih glasbilih, svojevrsten ritem so koncertu dale twirlerice, Domen z družino ter duo Pijek in Katja. Vokalne skupine Družina Gregorc, Bratje Pinter, Sekstet Lindek in Kvartet Frankolovo so za nastop izbrale pesmi v razponu od ljudske do umetne in narodno-zabavne. Zborovske so bile v domeni MoPZ A. Bezenšek in cerkvenega MePZ Frankolovo, napovedovalka Janja pa je navdihovala z mislimi o praznikih in družini. Čeprav je bila prireditev namenjena tudi praznovanju dneva samostojnosti in enotnosti (čestitke je zbranim izrekel predsednik prosvetnega društva in KS Frankolovo, Dušan Horvat), sta nastopajoče in obiskovalce v eno povezali na božični dan najbolj priljubljena Sveta noč in v nadaljevanju druženja še praznično obložena miza.

 

V mrzlo in še nezasneženo novoletno noč se je letos podala množica več kot 200 pohodnikov. Ti so se po bolj ali manj aktivno preživetem koncu leta podali na pohod Po poteh grajskih pravljic, ki ga Turistično društvo Frankolovo uspešno pripravlja že vrsto let. Pohodniki so si tokrat že na startu z malo telovadbe ogreli mišice, med potjo so za suha grla z raznimi napitki poskrbeli na treh postojankah, na cilju pa so kot nagrado za prehojeno pot v ritmu polke in valčka lahko použili še porcijo golaža. Priložnosti za uživanje tovrstnih prazničnih posladkov je bilo ob iztekajočem se letu res veliko. Tisti, ki ste si jih vzeli le košček, kot tudi tisti, ki ste si jih privoščili v izdatni količini, se zaradi njih niste zredili. Zagotovo pa ste bili boljše volje, se srečali in poklepetali s sosedom, prijateljem, morda navezali nova poznanstva in vsaj začasno odmislili družbene, družinske ali posameznikove skrbi.

 

Sonja Jakop

Foto: Dolfi J.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.201 | Ostalo
Pohod na Kunigundo
23.04.2017 | Ostalo
Cvetlični sejem
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
23.04.201 | Ostalo
Pohod na Kunigundo
23.04.2017 | Ostalo
Cvetlični sejem
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.