Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-16°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

6. Festival evropskega in mediteranskega ......


NOVICE

| |
22.10.2015      15:01
A A

6. Festival evropskega in mediteranskega filma


Podjetje FIVIA, d. o. o. iz Vojnika je od 6. do 10. oktobra v Piranu organiziralo že 6. Festival evropskega in mediteranskega filma (FEMF). Na festivalu je bilo prikazanih 31 filmov v različnih sekcijah: tekmovalni program, ženske avtorice, prvenci, fokus na francosko kinematografijo in kulturno-vzgojni program. Projekcije so bile v Gledališču Tartini in Mediadomu Pyrhani.


Janko in Branka Čretnik, župan Peter Bossman in župan Branko Petre s soprogo
Janko in Branka Čretnik, župan Peter Bossman in župan Branko Petre s soprogo
Deli:

Na festivalu so bile podeljene naslednje nagrade:

Za najboljši film festivala je bil izbran islandski film Vsemogočni velikan (Virgin Mountain – Fúsi), nagrado za najboljšega režiserja je dobil ruski režiser Aleksej German za film Pod električnimi oblaki (Under electric clouds – Pod elekricheskimi oblakami), nagrado za najboljšo fotografijo, ki je posvečena slovenskemu mojstru fotografije Vilku Filaču, je dobil Norvežan Sturla Brandth Grøvlen za film Victoria. Nagrado za najboljši prvenec pa Sarajevčanka Ines Tanovič za film Naše vsakdanje življenje (Naša svakodnevna priča).

 

Podeljena je bila tudi nagrada za ustvarjalni prispevek na področju svetovne kinematografije, ki jo je dobil Slavo Štimac. Poznamo ga iz številnih filmov, predvsem pa iz Sječaš li se, Dolly BellSalaš u Malom Ritu, Podzemlje in Buick Riviera, ki je bil na festivalu tudi prikazan. Festival je otvoril župan Občine Piran Peter Bossman, kot otvoritveni film pa je bil prikazan zadnji film Jana Cvitkoviča Šiška Deluxe. Zaključka, ki ga je z glasbenim nastopom popestrila Tinkara Kovač, se je udeležil tudi župan Občine Vojnik Branko Petre.

 

Iz leta v leto beležimo večjo medijsko odmevnost in boljši obisk festivala. Domačini Pirana so nas sprejeli že kot svoje in nam dobrodušno in nesebično pomagajo pri organizaciji zahtevnega projekta. To dokazuje tudi uradni sprejem festivalskih gostov, župana Občine Vojnik Branka Petreta in festivalske ekipe pri županu Občine Piran Petru Bossmanu. Vse to nas še dodatno spodbuja, da bomo od 4. do 8. oktobra 2016 organizirali že 7. Festival evropskega in mediteranskega filma. 

 

Janko Čretnik, direktor

Foto: Aleš Vidic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.