Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
5°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
5°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Na Nanosu spet raztegovali (blagoslovljene) ......


VERSKE

| |
23.07.2014      9:14
A A

Na Nanosu spet raztegovali (blagoslovljene) mehe


V nedeljo, 20. julija 2014, je na Nanosu pri cerkvi sv. Hieronima potekal blagoslov harmonik in drugih inštrumentov. Prireditev je potekala v okviru poletnih prireditev Imago Sloveniae pod okriljem Občine Vipava in v organizaciji Turističnega društva Podnanos.


Deli:

K cerkvi pod Grmado se je proti poldnevu stekalo vse več ljudi iz različnih smeri. Opoldne je mašo daroval župnik Janez Kržišnik, ki je Iz Vrhpolja priromal peš. Tudi sicer je bilo največ romarjev iz Vrhpolja, saj so sodelovali pri mašnem bogoslužju, seveda tudi s petjem, pri čemer so se Vrhpoljcem pridružile podkrajske Marjetice.

Po maši in blagoslovu inštrumentov so glasbeniki vsem navzočim popestrili popoldan. V gosteh smo imeli harmonikaško skupino Be-Es-As. Orkestru so se pridružili tudi mladi domači harmonikaši, ki so se dokazovali, kako spretni so pri igranju svojega inštrumenta. Skupaj so preigravali najbolj znane narodno zabavne skladbe Lojzeta Slaka, Ivana Ruparja, Franca Miheliča in drugih avtorjev.

Veseli smo, da so se obiskovalci na planoti Nanos dobro počutili, saj so dogodek pospremili s petjem in plesnimi koraki.

Tekst in foto: Cecilija Vitežnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.201 | Družabni dogodki
Tradicionalni obisk Ptujskih kurentov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.