Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 8°C
ponedeljek, 23.01.2017
-4°C | 13°C
torek, 24.01.2017
-2°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-1°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Na Nanosu spet raztegovali (blagoslovljene) ......


VERSKE

| |
23.07.2014      9:14
A A

Na Nanosu spet raztegovali (blagoslovljene) mehe


V nedeljo, 20. julija 2014, je na Nanosu pri cerkvi sv. Hieronima potekal blagoslov harmonik in drugih inštrumentov. Prireditev je potekala v okviru poletnih prireditev Imago Sloveniae pod okriljem Občine Vipava in v organizaciji Turističnega društva Podnanos.


Deli:

K cerkvi pod Grmado se je proti poldnevu stekalo vse več ljudi iz različnih smeri. Opoldne je mašo daroval župnik Janez Kržišnik, ki je Iz Vrhpolja priromal peš. Tudi sicer je bilo največ romarjev iz Vrhpolja, saj so sodelovali pri mašnem bogoslužju, seveda tudi s petjem, pri čemer so se Vrhpoljcem pridružile podkrajske Marjetice.

Po maši in blagoslovu inštrumentov so glasbeniki vsem navzočim popestrili popoldan. V gosteh smo imeli harmonikaško skupino Be-Es-As. Orkestru so se pridružili tudi mladi domači harmonikaši, ki so se dokazovali, kako spretni so pri igranju svojega inštrumenta. Skupaj so preigravali najbolj znane narodno zabavne skladbe Lojzeta Slaka, Ivana Ruparja, Franca Miheliča in drugih avtorjev.

Veseli smo, da so se obiskovalci na planoti Nanos dobro počutili, saj so dogodek pospremili s petjem in plesnimi koraki.

Tekst in foto: Cecilija Vitežnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.