Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno z zmerno oblačnostjo in zjutraj ponekod po nižinah megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do -6, ob morju malo nad 0 stopinj C.
1°C | 13°C
torek, 21.02.2017
2°C | 10°C
sreda, 22.02.2017
3°C | 12°C
četrtek, 23.02.2017
7°C | 12°C
petek, 24.02.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Tretji Slapenski pohod med vinogradi


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
28.05.2014      11:44
A A

Tretji Slapenski pohod med vinogradi


Letos je 25. maja 2014 potekal že tretji Slapenski pohod, ki se ga je udeležilo veliko vnetih pohodnikov.


Deli:
Na Slapu smo beležili že tretji pohod med vinogradi, ki je tako postal že tradicionalen. Zjutraj so se vsi pohodniki zbrali na slapenskemu placu in se nato odpravili na pot. Ta je potekala med obsežnimi vinogradi in sadovnjaki, omeniti pa je treba tudi razgledne točke, na katerih so si lahko obiskovalci ogledali znamenite slapove, po katerih je vas dobila ime. Hojo je popestrilo vreme, ki je bilo kot nalašč za pohod, in drevesa polna češenj, s katerimi so se pohodniki lahko posladkali.  Organiziranih pa je bilo tudi več postojank z vinom slapenskih vinarjev in domačim bezgovim sokom.

Po končanem pohodu so se vsi zbrali na Slapenskem placu, kjer je bila že pripravljena jota, zeliščna frtalja, vino in bezgov sok. Tako se je pohod zaključil z druženjem in pogostitvijo, ki je okrepčala vsakega, še tako lačnega obiskovalca. Se vidimo drugo leto že na četrtem Slapenskem pohodu!

Anja Ferjančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!