Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno več oblačnosti. Po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-4°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 14°C
torek, 13.12.2016
-4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Strokovna ekskurzija v hrvaško Istro


TURIZEM, ZAVODI

| |
26.11.2013      17:12
A A

Strokovna ekskurzija v hrvaško Istro


Trg Vipava je v okviru projekta »Moj kraj je turizmu prijazen« v sodelovanju z agencijo Vinetou organiziral ogled dobrih praks v hrvaško Istro. Ekskurzija je bila namenjena turističnim ponudnikom, lokalnim turističnim vodnikom, vinarjem in ostalim, ki jih zanima vključevanje v turistične dejavnosti.


Deli:
Pod vodstvom odlične turistične vodnice smo si ogledali staro mestece Motovun, ki slovi po tartufih, katere smo tudi degustirali. Zatem smo obiskali jamo Baredine, kjer nam je lastnik razložil način trženja jame. Ogledali smo si tudi etnološko zbirko 'Traktor story' ter galerijo, kjer so na zanimiv način predstavljeni trije pomembni produkti Istre – žito, oljke in vino. Navdušil nas je predvsem podjetniški pristop lastnika, ki ima že nove zamisli za nove atrakcije, ki bodo privabljale turiste v notranjost Istre. Ogledali smo si turistično kmetijo v osrčju istrskega podeželja ter Limski kanal. Sledil je obisk turističnega urada v Brtonigli, kjer so nam predstavili koncept razvoja turizma štirih občin, ki so se združile pod skupnim imenom 'Barve Istre' in na ta način ustvarile edinstveno turistično območje z bogato in raznoliko ponudbo.                         

Ekskurzijo smo zaključili s tipično istrsko večerjo z jedmi izpod peke.

TRG Vipava

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.