Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Strokovna ekskurzija v hrvaško Istro


TURIZEM, ZAVODI

| |
26.11.2013      17:12
A A

Strokovna ekskurzija v hrvaško Istro


Trg Vipava je v okviru projekta »Moj kraj je turizmu prijazen« v sodelovanju z agencijo Vinetou organiziral ogled dobrih praks v hrvaško Istro. Ekskurzija je bila namenjena turističnim ponudnikom, lokalnim turističnim vodnikom, vinarjem in ostalim, ki jih zanima vključevanje v turistične dejavnosti.


Deli:
Pod vodstvom odlične turistične vodnice smo si ogledali staro mestece Motovun, ki slovi po tartufih, katere smo tudi degustirali. Zatem smo obiskali jamo Baredine, kjer nam je lastnik razložil način trženja jame. Ogledali smo si tudi etnološko zbirko 'Traktor story' ter galerijo, kjer so na zanimiv način predstavljeni trije pomembni produkti Istre – žito, oljke in vino. Navdušil nas je predvsem podjetniški pristop lastnika, ki ima že nove zamisli za nove atrakcije, ki bodo privabljale turiste v notranjost Istre. Ogledali smo si turistično kmetijo v osrčju istrskega podeželja ter Limski kanal. Sledil je obisk turističnega urada v Brtonigli, kjer so nam predstavili koncept razvoja turizma štirih občin, ki so se združile pod skupnim imenom 'Barve Istre' in na ta način ustvarile edinstveno turistično območje z bogato in raznoliko ponudbo.                         

Ekskurzijo smo zaključili s tipično istrsko večerjo z jedmi izpod peke.

TRG Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.