Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
1°C | 6°C
četrtek, 19.01.2017
1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 5°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
1°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

10 let delovanja TRG-a Vipava


TURIZEM, DOGODKI

| |
25.02.2015      7:41
A A

10 let delovanja TRG-a Vipava


Pred desetimi leti je Občina Vipava resneje pristopila k razvoju turizma in preko projekta Podeželska razvojna jedra v sodelovanju z Razvojno agencijo ROD Ajdovščina ustanovila Center za razvoj podeželja TRG Vipava.


Deli:

Že čez pol leta je v okviru centra v prostorih stare pošte zaživel turistično informacijski center, ki je gostom ponujal informacije o našem območju. Takrat je bila ponudba še v povojih, saj sta nastanitev ponujali le dve turistični kmetiji v okolici, promocijskega materiala pa je bilo zelo malo. TRG se je posvečal tudi nalogam Podeželskega razvojnega jedra - izpostavimo lahko izvedbo dveh obširnih tečajev za lokalne turistične vodnike. Vzpostavil se je sistem za lokalno turistično vodenje.

TIC Vipava je pospešeno skrbel za promocijo Vipavske doline preko portalov www.vipavska-dolina.si in www.slovenia.info, vedno pa smo iskali tudi brezplačne e-promocijske poti, npr. objave na drugih turističnih portalih. Kaj kmalu so začeli prihajati gostje iz vseh koncev sveta, zato smo že v začetku gostom zagotovili, da je bila pisarna odprta gostom tudi ob sobotah in nedeljah med 10. in 18. uro.

V letu 2007 smo od Občine Vipava prevzeli pomembno nalogo in sicer vodenje Vinoteke Vipava, ki je nastala kot razstavni prostor iz projekta 'Po poteh umetnostne obrti in vina'. Kmalu po odprtju je prostor zaživel kot promocijsko prodajni prostor. Iz ponudbe sto različnih vin se je danes ponudba razširila že na preko 170 različnih steklenic. V okviru istega projekta, ki ga je sicer vodila Razvojna agencija ROD, je nastal tudi promocijski film 'Vipavska dolina – Toliko vsega!', ki si ga je ogledalo že več kot 70.000 obiskovalcev.

Glede na potrebe gostov smo v poletnem času urnik podaljšali, tako da je turistično informacijski center skupaj z vinoteko v juliju, avgustu in septembru odprt vsak dan med 9.00 in 19.00 uro. Ostale mesece v letu pa od ponedeljka do petka med 9. in 18. uro ter ob sobotah med 9. in 14. uro, za organizirane skupine pa tudi izven rednega urnika.

Gostili smo že številne skupine, predvsem iz Slovenije, številne pa tudi iz tujine. V 10 letih delovanja je k nam prišlo že več kot 100.000 obiskovalcev, iz leta v leto, kljub slabi gospodarski situaciji, število gostov narašča.

V desetih letih se je tudi turistična ponudba v občini Vipava povečala, saj številni posamezniki vidijo priložnost ravno v turističnih dejavnostih. Zaživela sta dva kampa, zasebne sobe in apartmaji, gostinska ponudba …

TRG Vipava je sodeloval pri številnih projektih, bil je nosilec projektov iz programa LEADER, npr. projekta 'Moj kraj je turizmu prijazen' in 'Na kolesu po Vipavskem'. S pomočjo projektov smo izvedli številne izobraževalne delavnice, zasnovali blagovno znamko 'Izvirna Vipavska', vzpostavili novo spletno stran, izdali promocijske brošure, posneli film …

Za promocijo turistične ponudbe skrbimo tudi na sejmih in različnih promocijskih dogodkih doma in v tujini ter s pomočjo sodobnih tehnologij.

Maja Hladnik, Urška Grmek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.201 | Tečaji in delavnice
Seminar DAVČNI OBRAČUN IN LETNO POROČILO ZA 2016
17.01.201 | Tečaji in delavnice
Seminar DAVČNI OBRAČUN IN LETNO POROČILO ZA 2016

Bodite prvi pri oddaji mnenja.