Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
3°C | 10°C
ponedeljek, 05.12.2016
1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 11°C
četrtek, 08.12.2016
-2°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vipavke iz Poreča s srebrnimi medaljami


ŠPORT

| |
21.01.2016      10:28
A A

Vipavke iz Poreča s srebrnimi medaljami


Med božično novoletnimi počitnicami se je ekipa starejših pionirk U15 Košarkarskega kluba Vipava udeležila mednarodnega Božičnega turnirja v Poreču. Na turnirju, ki je potekal od 26. do 29. decembra 2015, je sodelovalo 111 ekip (v desetih kategorijah - moških in ženskih) iz sedmih držav.


Deli:

Prvi dan Božičnega turnirja so se Vipavke pomerile z italijansko ekipo ASD Boiardo. Po nekoliko neodločnem začetku so naše igralke kmalu prevzele pobudo in močno prevladovale na igrišču. Za začetek so dosegle visoko zmago z rezultatom 50:18.

Drugi dan so dekleta spet igrala proti Italijankam, ekipi Virtusa iz Cesene. Prvi polčas je bil spet medel, vendar so v drugem polčasu dekleta pokazala veliko več odločnosti in prednost treh točk pretvorile v zmago z rezultatom 21:47. Tudi tokrat so si točke enakomerno porazdelile. S to zmago so osvojile prvo mesto v skupini, kar je pomenilo, da jih zadnji dan turnirja čaka tekma za prvo mesto.

Tretji dan so dekleta imela prosto in so ga izkoristila za druge stvari. Dopoldne so preživele na bazenu, popoldne pa na sprehodu v centru Poreča. Ob tem so se tudi veliko družile z ostalimi ekipami v hotelu (predvsem z ekipami fantov). 

Zadnji dan pa so že nestrpno čakale finale!!! Zelo malo je manjkalo, da bi se dekleta v Poreču okitila z zlatom. Rezultat 26:36 priča o raztrgani igri, saj so dekleta tekmo za prvo mesto odigrala zelo živčno. Več sreče so imele igralke kluba ASD Vicenza, ki so vso prednost pridobile v tretji četrtini. Kljub porazu so punce dosegle super rezultat, saj so na celotnem turnirju pokazale veliko znanja, želje in borbe! Dekleta, trener in pomočnica so zadovoljni odšli domov z ogromnim pokalom in srebrnimi medaljami. 

KK Vipava so na turnirju zastopale Daša Ceket, Teja Ceket, Živa Ceket, Marinela Glavaš, Ema Kodelja, Kaja Kopačin, Lara Likar, Zoya Podgornik, Maruša Stergar, Ana Stopar, Neža Stopar, Meta Velikonja, Žana Žorž in trener Peter Ferjančič

Peter Ferjančič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.