Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, drugod bo občasno še zmerno do pretežno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 18 stopinj C.
10°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vipavke iz Poreča s srebrnimi medaljami


ŠPORT

| |
21.01.2016      10:28
A A

Vipavke iz Poreča s srebrnimi medaljami


Med božično novoletnimi počitnicami se je ekipa starejših pionirk U15 Košarkarskega kluba Vipava udeležila mednarodnega Božičnega turnirja v Poreču. Na turnirju, ki je potekal od 26. do 29. decembra 2015, je sodelovalo 111 ekip (v desetih kategorijah - moških in ženskih) iz sedmih držav.


Deli:

Prvi dan Božičnega turnirja so se Vipavke pomerile z italijansko ekipo ASD Boiardo. Po nekoliko neodločnem začetku so naše igralke kmalu prevzele pobudo in močno prevladovale na igrišču. Za začetek so dosegle visoko zmago z rezultatom 50:18.

Drugi dan so dekleta spet igrala proti Italijankam, ekipi Virtusa iz Cesene. Prvi polčas je bil spet medel, vendar so v drugem polčasu dekleta pokazala veliko več odločnosti in prednost treh točk pretvorile v zmago z rezultatom 21:47. Tudi tokrat so si točke enakomerno porazdelile. S to zmago so osvojile prvo mesto v skupini, kar je pomenilo, da jih zadnji dan turnirja čaka tekma za prvo mesto.

Tretji dan so dekleta imela prosto in so ga izkoristila za druge stvari. Dopoldne so preživele na bazenu, popoldne pa na sprehodu v centru Poreča. Ob tem so se tudi veliko družile z ostalimi ekipami v hotelu (predvsem z ekipami fantov). 

Zadnji dan pa so že nestrpno čakale finale!!! Zelo malo je manjkalo, da bi se dekleta v Poreču okitila z zlatom. Rezultat 26:36 priča o raztrgani igri, saj so dekleta tekmo za prvo mesto odigrala zelo živčno. Več sreče so imele igralke kluba ASD Vicenza, ki so vso prednost pridobile v tretji četrtini. Kljub porazu so punce dosegle super rezultat, saj so na celotnem turnirju pokazale veliko znanja, želje in borbe! Dekleta, trener in pomočnica so zadovoljni odšli domov z ogromnim pokalom in srebrnimi medaljami. 

KK Vipava so na turnirju zastopale Daša Ceket, Teja Ceket, Živa Ceket, Marinela Glavaš, Ema Kodelja, Kaja Kopačin, Lara Likar, Zoya Podgornik, Maruša Stergar, Ana Stopar, Neža Stopar, Meta Velikonja, Žana Žorž in trener Peter Ferjančič

Peter Ferjančič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!