Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športno-rekreativni festival 360º Vipavska ......


ŠPORT

| |
21.04.2016      23:23
A A

Športno-rekreativni festival 360º Vipavska dolina prvič odpira vrata


Vipavska dolina letos prvič gosti festival 360º Vipavska dolina, ki bo v aprilu in maju privabil številne športnike in rekreativce.


Deli:
Vipavska dolina ponuja športnikom ne glede na panogo izjemne pogoje za treninge in športni turizem skozi vse leto: mile zime brez snega, zgodnjo pomlad, suha poletja in dolge jeseni.  Izjemen uspeh lanskega Ultra gorskega maratona Vipavska dolina je prepričala organizatorje iz Športnega društva Tura, da so na pravi poti in gorskemu teku dodajo še gorsko-kolesarske izzive in športno-plezalni vikend. Pri izvedbi festivala aktivno sodeluje tudi lokalna skupnost, Občini Ajdovščina in Vipava, ter številna društva, turistični ponudniki in prostovoljci, kar daje dogodku poseben čar. Za varnost in dobro počutje tekačev in navijačev bo skrbelo več kot 250 prostovoljcev.

Festival bo otvoril 15. aprila Plezalni vikend Vipavska dolina, ki že enajsto leto privablja plezalce od blizu in daleč. Stene pod Nanosom, Goro in Čavnom so odličen poligon za plezanje v skali vse leto: več kot 400 klasičnih alpinističnih smeri in prav toliko športno-plezalnih smeri. Pripravili so plezalne tekme na umetnih stenah za otroke, tekmovanje v balvanskem plezanju in v stenah Vipavske doline. Posebej vabijo na predavanje letošnjega nagrajenca PZS za življenjsko delo – Peter Podgornik bo spregovoril 40 letih med stenami in vrhovi.

Festival se bo nadaljeval za prvomajske praznike (30. april in 1. maj), ko se bodo po slikovitih in vinorodnih poteh okoli Vipavske doline podali tudi gorski kolesarji na izzivu MTB Maraton Vipavska dolina. Izvirnost poti, spremljevalni program kažejo na željo, da bi uvrsti MTB Maraton Vipavska dolina k pomembnim dogodkom, ki jih kolesarji ne smejo zamuditi. Kolesarje čakajo tri izzivi. Za najbolj vzdržljive smo pripravili 80 kilometrsko progo, ki obkroži dolino. Krajša proga, 50 km, pelje kolesarje po vinorodnih poteh. Na najkrajši progi se lahko preizkusijo družine z otroki, med Ajdovščino in Vipavo bodo kolesarili 28 kilometrov po stranskih poteh.

Festival 360° Vipavska dolina bo doživel vrhunec z drugo izvedbo Gorskega ultra maratona Vipavska dolina – 100UTVV, ki bo od 13. do 15. maja 2016. Organizator več sto domačih in tujih tekačev, ki se bodo preizkusili na treh dolžinah: stodeset kilometrov, petdeset in petindvajset kilometrov.

Najdaljša, 100-kilometrska preizkušnja obkroži Vipavsko dolino in ponuja tekačem slikovite razglede od Jadrana do Alp: iz Ajdovščine se vzpne na Goro, od tam po Robu, mimo Otliškega okna na najvišji vrh Mali Golak (1495 m), čez Čaven in Kucelj nazaj v dolino, proti najnižji točki proge (70 m). Ob vzponu na južne obronke Vipavske doline se ji pridruži 50-kilometrska preizkušnja, razgledi, tek mimo vinogradov in sadovnjakov, v času ko že lahko okušamo prve vipavske češenje. Najkrajša, 25-kilometrska trasa zaključuje krog s strmim vzponom na Nanos – Pleša, tekom skozi gozd in krasnim spustom proti cilju. Večina poti je speljana po planinskih poteh, makadamskih poteh, ultra preizkušnja ponuja skupaj 5.958 metrov vzpona.

 

Športno društvo TURA

 

V imenu organizacijskega odbora

 

Dodatne informacije za medije:

Vesna Kobal, 041 907 958

vesna.kobal@yahoo.com, 100utvv@gmail.com

www.100utvv.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!