Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod med slapovi in vinogradi


ŠPORT, DOGODKI

| |
15.04.2015      19:45
A A

Pohod med slapovi in vinogradi


V nedeljo, 12. aprila, je turistično društvo Slap – vas zlatih kapljic, priredilo že 4. tradicionalni slapenski pohod.


foto: Neli Poljšak
foto: Neli Poljšak
Deli:

Na vaškem placu so nas najprej pogostili s toplo kavo, sledil je nagovor predsednika društva Petra Rondič in vipavske vinske kraljice Anje Kodele. Nato smo krenili na pot.

Sama trasa pohoda ni bila preveč zahtevna, dolga je nekaj čez 10 km. Pot nas je vodila večino po gozdičkih, nekaj časa vzporedno z vaškim potokom. Sprehodili smo se tudi čez nekaj vinogradov.

Po poti smo lahko občudovali prečudovito, spomladansko obarvano naravo in čudovite slapove, po katerih je vas Slap tudi poimenovana. Na eni izmed postojank s pijačo, smo si ogledali, kako poteka žganjekuha in  poskusili še toplo žganje. Na drugi pa so nam prikazali vezanje trt po starem. Med potjo smo se ustavili tudi v čudovitem čebelnjaku, kjer smo si ogledali panje in srknili kozarček domače medice.

Ob vrnitvi na vaški plac, nam je že zadišala domača jota s klobaso. Naredile so jo mlade članice društva (seveda ob pomoči izkušenejših gospodinj). Po obedu smo se še malo sprehodili po kmečki tržnici, kjer so prodajali razne domače izdelke. Kupili smo lahko domačo marmelado, žganje, olje in moko iz industrijske konoplje, tolminski sir, izdelke iz lesa, šparglje, naravno kozmetiko, domačo mesnino in še in še. Harmonika je poskrbela za veselo vzdušje, kakor tudi degustacija vin domačih vinarjev. Za zaključek so srečnim izžrebancem podelili še pet praktičnih nagrad.

Se vidimo prihodnje leto!

Neli Poljšak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!