oblačno

Največji napredek v sezoni

| |
18.06.2015      19:05

Košarkarski klub vipava je med ženskimi klubi osvojil pokal za največji napredek v sezoni. Tekmovanje za Pokal mladih Košarkarske zveze Slovenije je posebno točkovanje vseh klubov, sodelujočih v tekmovanjih mlajših starostnih kategorij.

Pri ocenjevanju uspešnosti delovanja kluba v tekmovanju igralcev in igralk, starih od 9 do 19 let, se upošteva naslednje kriterije:

1. Množičnost, ki izhaja iz števila prijavljenih in sodelujočih ekip.

2. Kakovost, ki izhaja iz uvrstitve ekipe v tekmovanju.

3. Spoštovanje tekmovalnih določil.

4. Spoštovanje »fair playa«.

V ženski konkurenci je prvo mesto osvojila ljubljanska Ježica, drugo Athlete Celje in tretje Ilirija.

Vipava je med 30 klubi osvojila visoko šesto mesto, kar je šest mest boljše od prejšnje sezone. Na ta način je dosegla največji napredek med vsemi slovenskimi ženskimi klubi.

Pokal so prevzele trenerka Romina Godnič ter igralki Nina Drinić in Ema Kodelja.