Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Najmlajše vipavke druge v Sloveniji


ŠPORT

| |
18.06.2015      19:08
A A

Najmlajše vipavke druge v Sloveniji


V soboto, 13. junija 2015, je v Pivki potekal zaključni turnir za kategorijo U11 (letnik 2004 in mlajše). Med seboj so se pomerile ekipe Pivka A, Athlete Celje A in Vipava.


Na fotografiji so: Nika Koren, Mihela Božič, Brina Fabčič, Neža Stopar, Žana Žorž, Tinkara Žgur, Jana Likar Ivanov, Eneja Pregelj, Katja Trošt, Julija Kovač, Polona Premrl in trener Ivan Ivanov
Na fotografiji so: Nika Koren, Mihela Božič, Brina Fabčič, Neža Stopar, Žana Žorž, Tinkara Žgur, Jana Likar Ivanov, Enej...
Deli:

V kategoriji najmlajših pionirk se sicer ne tekmuje za naslov državnega prvaka, zato je bil zaključni turnir neuraden. Kljub temu so omenjene tri ekipe med najboljšimi v Sloveniji, po rednem delu pa je edino vipavska ekipa ostala neporažena. Celjanke so doživele en poraz, Pivčanke pa dva.

Na prvi tekmi so Vipavke že tretjič v sezoni premagale ekipo Pivke. Borbeno so odigrale v obrambi, v napadu pa unovčile svoje košarkarsko znanje in napolnile koš nasprotnic. Končni rezultat je bil 34:20.

Druga tekma je že odločala o neuradnem naslovu državnih prvakinj. Celjanke imajo dobro selekcionirano ekipo, saj črpajo igralke kar iz dvajsetih košarkarskih šol. Skupaj trenirajo trikrat tedensko. Kljub temu so se jim srčne Vipavke dobro upirale in po prvi četrtini zaostajale samo za eno točko. Do polčasa je prednost Celjank narasla na devet točk razlike. V tretji četrtini so Vipavke zmanjšale zaostanek na vsega dve točki razlike, vendar prav v zadnjem napadu prejele trojko in Celjanke so zopet ušle na varno prednost, ki je do konca tekme niso več izpustile iz rok. Končni rezultat je bil 47:32 v korist Celjank, Vipavke pa so doživele sploh prvi poraz v sezoni.

V tretji tekmi so Celjanke premagale ekipo Pivke z rezultatom 34:19 in osvojile prvo mesto.

Najmlajše vipavske košarkarice so še enkrat več dokazale, da so zelo nadarjena generacija, pred katero je lepa košarkarska prihodnost. Kljub vsem zmagam imajo dekleta še veliko prostora za napredek. Igralke trenirajo v kar štirih različnih vadbenih skupinah, srečajo se le na tekmah. Ob skupnih treningih bi bila igra še boljša, saj bi bile igralke bolj uigrane.

I.I.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.